Beoplay E8, הן האוזניות נטולות החוטים (True Wireles) הראשונות של חברת האודיו הדנית בנג אנד אולפסן (Bang & Olufsen), וכחברה שעשתה לה שם בשוק האוזניות, גם במקרה הזה רמת הציפיות ממנה גבוהה במיוחד – למוצר שלא מציע מילימטר משהו שהוא פחות מפרימיום.

האוזניות הללו הן, כאמור, הכניסה של B&O לשוק שגדל באופן משמעותי בשנה האחרונה, עם חברות רבות שמאמצות את התקן ואת האופנה החדשה הזו. האם זה הצליח לה כבר בפעם הראשונה?

קטנות ואיכותיות

בדומה לשאר האוזניות נטולות החוטים שהגיעו לשוק, גם Beoplay E8 מציעות נוחות מרבית ולו רק בזכות העובדה שאין חוט המקשר ביניהן. משקלן נמוך, 7 גרם בלבד, והן יושבות בתוך האוזן ואוטמות היטב את רעשי הסביבה. הן מגיעות עם ארבעה סוגי אטמי סיליקון להתאמה מירבית לאוזן ומבדיקה שלנו הן ישבו היטב ולא זזו ממקומן במהלך היום או באימון ספורט ששילב הליכה וריצה.

גודלן של Beoplay E8 קטן יחסית. החלק החיצוני עשוי פלסטיק והחלק הפנימי מצופה בחיפוי נעים למגע. בדופן כל אוזנייה, יחד עם ציור הלוגו של החברה, משולב גם כפתור מגע רב שימושי. כפתור זה מאפשר, בין השאר, את ההפעלה והכיבוי של האוזניות המתבצעת על ידי לחיצה על האוזנייה הימנית. צימוד עם מכשיר חדש מתבצע בלחיצה במקביל על הכפתורים שבשתי האוזניות למשך מספר שניות, עד שהנורית הקטנה שבאוזנייה הימנית הופכת את צבעה לכחול מהבהב.

B O Beoplay E8

מעבר לכך, ובאופן טבעי כמובן, הכפתורים ב-Beoplay E8 משמשים גם לשליטה במוזיקה. לחיצה על הכפתור באוזניה הימנית מנגנת את הקטע המוזיקלי הנוכחי או משהה אותו. לחיצה כפולה על אותו כפתור מאפשרת לדלג לרצועה הבאה, וכדי לחזור לרצועה הקודמת צריך לבצע לחיצה כפולה על הכפתור באוזניה השמאלית. השליטה בעוצמת השמע מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה באוזניה הימנית להגבירה או על בשמאלית להחלשה. הקשה משולשת על כפתור האוזניה הימנית תפעיל את המסייעת הוירטואלית, סירי (Siri) או Google Assistant, בהתאם למכשיר בו משתמשים.

קרא עוד:  נחשף: הטכנולוגיה שרכשה גוגל מפוסיל היא לייצור שעון היברידי

הפונקציה השימושית ביותר בהיבט של הכפתורים, לפחות לדעתנו, היא יכולת ההשתקה המהירה המכונה על ידי החברה בשם Transparency Mode – 'מצב שקיפות' אם תרצו. יכולת זו, המופעלת בלחיצה בודדת על הכפתור שבאוזניה השמאלית, משתיקה את הסאונד ומאפשרת להאזין לסביבה. זה יכול להיות שימושי במיוחד בתרחישים בהם מעוניינים לשוחח עם מישהו אחר לרגע או לשמוע את ההתרחשות ברחוב מבלי להוריד את האוזניות. באפליקציה שבטלפון ניתן לבחור את מצבי הכפתור בין השתקה מלאה של המוזיקה למצב חלקי בו המוזיקה ממשיכה להתנגן ברקע בעוצמה מופחתת.

רגישות הכפתורים טובה, אך עם זאת, חוסר המשוב מקשה לדעת האם אכן בוצעה לחיצה על הכפתור. היה אפשר לתקן זאת בפשטות על ידי השמעת צליל או הוספת הערות קוליות.

B O Beoplay E8 True Wireless אוזניות נטולות חוטים

האפליקציה מציעה בנוסף אקולייזר ידידותי. במקום לקבוע כל תדר בנפרד, המשתמש צריך לגרור נקודה ולבחור את מצב האקולייזר – בין הגברת הבס, להדגשת הטרבל או כדי לבחור מצבי האזנה שונים. האפליקציה משמשת גם לעדכון גרסת הקושחה של האוזניות, ופעולה כזו אכן התרחשה במהלך הבדיקה שלנו. משום מה, תהליך העדכון היה ארוך מאוד והתמשך כ-20 דקות.

סאונד פרימיום

בבדיקות שלנו, ללא שימוש באקולייזר, Beoplay E8 סיפקו איכות מפתיעה למדי – הן מכסות את כל תנוך האוזן ומכיוון שכך הבס מורגש הרבה יותר, גם בהשוואה לאוזניות אחרות כדוגמת IconX של סמסונג (Samsung). הטרבל היה מעט פחות טוב לטעמנו, אבל תיקון קל באקולייזר סידר זאת. עוצמת הסאונד חזקה, אבל לא מחרישת אוזניים והאטימות שלהן בפני רעשים חיצוניים פשוט מצוינת. באופן כללי, Beoplay E8 מספקות את הסאונד הטוב ביותר ששמענו מאוזניות נטולות חוטים עד היום.

קרא עוד:  לא רק שואבים: רונלייט השיקה קולקציית מוצרים של Jimmy לכל הבית

השתמשנו באוזניות ה-E8 גם בשיחה, שכן אלו משלבות גם מיקרופון מובנה באוזנייה הימנית. הכפתור שבאוזנייה מימין מאפשר לענות או לנתק את השיחה ובמהלך השימוש בהן הצד השני לא הבחין כי השתמשנו בהן ולא קיבלנו הערות על בעיות שמע. איכות הקול הייתה מצוינת, אם כי השמע מגיע לשתי האוזניות ולכן יש מעט הרגשה של הכפלה עם איכות לא לגמרי אחידה.

B O Beoplay E8 True Wireless אוזניות נטולות חוטים

הבעיה ברוב האוזניות נטולות החוטים היא זמן העבודה הרציף שלהן, קרי זמן הסוללה. בשל גודלן הן לא מסוגלות להכיל סוללה גדולה ולכן זמן השימוש בהן מוגבל מאוד, כשבמקרה של של Beoplay E8 מדובר בכ-4 שעות שימוש רציפות. נרתיק הטעינה המגיע איתן, שיש לציין שהינו קטן ונוח מאוד לנשיאה, מסוגל לספק עוד שני מחזורי טעינה ובעצם בכל הנחה של האוזניות בקופסה הן ייטענו. כך שבתיאוריה אפשר ליהנות מהן כ-12 שעות תוך כדי תנועה ללא צורך בטעינה מחדש של כל המכלול.

האוזניות מתחברות לטלפון בקישוריות בלוטות' בתקן 4.2 המוגבלת למרחק של עד 10 מטרים. דבר שחשוב לציין הוא כי האוזניות אינן מתחממות, דבר שקרה בזמן בדיקה של דגמים אחרים, שכן הקישור ביניהן מתבצע בטכנולוגיית Near Field Magnetic ולא בלוטות'.

השורה התחתונה

האוזניות Beoplay E8 של B&O ללא ספק שייכות לשכבת העילית בכל הקשור לסאונד בשוק של האוזניות נטולות החוטים. הן מציעות בס מצוין ועוצמה גבוהה, והן נוחות לשימוש במיוחד עבור מי שמרבה להתאמן. הגימור שלהן גבוה ונרתיק הטעינה נוח לשימוש ולנשיאה. עם זאת, המחיר שלהן אינו זול כלל בהשוואה למתחרים, והוא עומד על 1,299 שקלים.