מכונית ללא נהג בשיתוף אינטל, BMW

שיתוף פעולה משולש שהוכרז בין שלוש חברות ענק עתיד להביא לנו בעוד 5 שנים את המכונית האוטונומית המסחרית הראשונה: חברות אינטל (Intel), ב.מ.וו (BMW) ו-Mobileye הישראלית הודיעו כי בכוונתן להתחיל לייצר מכוניות לנהיגה אוטומטית המשתמשות באינטליגנציה מלאכותית גם בסביבה עירונית וגם בכבישים מהירים. BMW תספק כמובן את המכוניות, אינטל את החומרה הטכנולוגית ו-Mobileye תהיה מופקדת על התוכנה.

התכנון הוא שחווית הנהיגה שלנו תהיה מורכבת ממספר שלבים, בהתאם לצורך ורצון הנהג, כאשר השלב הראשון הוא שליטה מלאה במכונית ובנהיגה כמו היום, לעומת זאת השלב השלישי מכונה Eyes Off, ובמסגרתו הנהג עדיין אוחז בהגה ולוחץ על דוושת הגז, אבל הוא לא חייב להביט על הכביש כל הזמן. הוא עדיין מודע במידה מסוימת לסביבה וצריך לשים לב למה שמתרחש סביבו. השלב הרביעי מכונה Mind Off, ובו הוא כבר יכול להפנות את תשומת לבו לדברים אחרים, כמו למשל עבודה או פנאי.

השלב החמישי הוא מה שכולנו חולמים עליו, והוא מכונה Driver Off, במסגרתו המכונית פשוט נוהגת לבד מעצמה בלי נהג, באמצעות תוכנה שיודעת לקחת בחשבון תמרורים, תנועה, בטיחות בדרכים ומניעת תאונות. ה

השותפות לא מגבילה את עצמה רק לשימוש ברכבי BMW, אלא המערכת תהיה אחידה (קומונלית) כמה שניתן על מנת לשלבה בתעשיית הרכב וברכבים של יצרניות אחרות, על מנת שזו תוכל להתייעל וללמוד את אופי הנהיגה והצורך להגיב במהירות, זאת על ידי שילוב של מחשוב ענן ולמידה חכמה. אין ספק שמדובר על הצהרה שאפתנית, שנראה אם תעמוד גם במבחן הזמן.

קרא עוד:  7.5 גיגה-ביט/לשנייה: קוואלקום הכריזה על מודם דור 5 - Snapdragon X60

וידאו: חזון המכונית החכמה של BMW