את המפות הצבעוניות המופיעות במכשירי הניווט כולנו מכירים (למעשה מדובר בגרפיקה ממוחשבת של הרחובות והכבישים עצמם). על גבי מפות אלה אנו מזהים את מיקומנו (בד"כ אנחנו מופיעים כחץ ע"ג המפה) בהתאם לתוואי הדרך או נקודות בעלות עניין הנמצאות ע"ג המפה ובמקביל בשטח עצמו. חברת Blusens הספרדית לקחה את הרעיון הזה צעד אחד קדימה והטעינה את מכשיר הניווט במפות לווין אמיתיות, בדיוק כמו אלה שניתן לראות בתוכנת Google maps. כך, בעת השימוש במערכת הניווט, תוכלו לראות את מיקומכם לא ע"ג מפות צבעוניות אלא בשטח עצמו (כפי שתוכלו להבחין בתמונה מטה).


המכשיר החדש של Blusens בעל מסך 4.3 אינץ' ודיסק קשיח של 30GB (לדגם G01) או 40GB (לדגם G02) זכרון. בגרסת ה-40GB יש גם בלוטות' ודיווחי תנועה בזמן אמת. הסיבה לשימוש בדיסק קשיח מיועד לספק מענה לדרישה עבור נפח זכרון גדול להטענת כל תמונות הלווין (זאת למרות שכרגע מדובר בתמונות לווין של ספרד בלבד). השימוש בתמונות לווין נראה פשוט אך מדובר ביכולת מדהימה למדי שהופכת את הניווט להרבה יותר פשוט וברור (כנסו לאתר הבית של החברה תראו את הדמו ותבינו על מה אני מדבר). מעבר לכך למכשיר הניווט הזה תכונות סטנדרטיות למדי.

השימוש במערכת הניווט החדשה של Blusens הוא הרבה יותר אינטואיטיבי ופשוט. בשימוש בתמונות לווין תוכלו לראות במדויק מה יש בשטח סביבכם ולזהות בצורה הרבה יותר מדויקת את תוואי הדרך (ובדרך גם לראות את גודל הבריכה של השכן…). אין ספק כי בקרוב נראה את היכולות הללו במכשירי ניווט נוספים. מידע נוסף באתר החברה. (Reload)


Blusens G01 from Gizmos on Vimeo.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.