טכנולוגיית הבלוטות' (Bluetooth) כבר משמשת לאיתור ואיכון במכשירי הטלפון מזה מספר שנים, אבל בקרוב היא תהפוך למדויקת הרבה יותר.

קבוצת התקינה Bluetooth Special Interest Group (או בקיצור Bluetooth SIG) הודיעה היום (ב') על יכולת חדשה שתאפשר לקישוריות הבלוטות' לזהות את המיקום ברמת הסנטימטרים הבודדים וכן לדעת את הכיוון שאליו המכשיר זז במרחב.

more-accurate-bluetooth-tracking

היכולת הזו, שתגיע עם תקן Bluetooth 5.1, תוכל לסייע לצורך שימוש רחב כמו ניווט בתוך מבנים, היכן שאין קליטה עבור קישוריות ה-GPS. בנוסף התקן החדש יאפשר לאתר פריטים או חפצים, לדוגמה במחסן, את המזוודה בשדה התעופה או אפילו את המוצר הרצוי על המדף בסופר.

"השימוש בשירותי המיקום נחשב כיום לשיעור הצמיחה המהיר ביותר עבור Bluetooth והוא צפוי להגיע מעל 400 מיליון מוצרים בשנה על ידי 2022 ", אמר מנכ"ל SIG Bluetooth מארק פאוול בהודעה לעיתונות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.