בלוסטאקס (BlueStacks) היא דרך פשוטה וחינמית להריץ יישומי אנדרואיד על גבי מחשבי חלונות (Windows) ומק (Mac OS). אמולטור זה כבר הוכיח את עצמו בעבר, והנה הוא מגיעה בגרסה חדשה, BlueStacks 2 המאפשרת לנו להפעיל מספר יישומי אנדרואיד בו זמנית, ובנוסף לכך לבצע עוד מספר פעולות שלא היו זמינות עד כה.

בעזרת לשונית פשוטה נוכל לעבור בקלות בין היישומים השונים, באופן שעשוי להזכיר לנו ממשק דפדפן, זאת בניגוד למצב שהיה עד כה שהאפליקציה שהפעלנו הוצגה על כל המסך, בדומה לאיך שזה נראה בסמארטפון. כך, על ידי הקלקה על הלשונית בחלק העליון נוכל לעבור בין היישומים השונים.

מלבד שדרוג זה, ישנו סרגל כלים חדש בחלק השמאלי, המאפשר גישה משופרת לשירותי המיקום, אפשרות שליטה בתנועות המסך, שליטה על עוצמת הקול ועוד ובנוסף נעשתה אופטימיזציה לאפליקציות שכיחות שבהן נוהגים המשתמשים להפעיל כמו Google Chrome, המשחקים Angry Birds ו-Temple Run 2, אפליקציית הצ'אטים Snapchat ועוד.

בלוסטאקס נחשבת לתוכנה הפופולרית בהפעלת יישומי האנדרואיד על המחשב ורושמת כ-220,000 משתמשים חדשים מידי יום, אשר מבלים כמעט 90 דקות בתוכנה בעת ההתקנה הראשונה. מספרים אלו מובילים אותנו אל סכום כולל של 109 מיליון הורדות של אפליקציות דרך המערכת. לדברי החברה, בכמעט 85 אחוז מהמקרים לא נצטרך פקד מגע על מנת שהאפליקציה תעבוד ונוכל להסתפק במקלדת ועכבר בלבד.

עיקר הכנסותיה של בלוסטאקס היא מתשלום למפתחים המעוניינים לקבל מיקום מועדף בחנות האפליקציות של החברה. בלוסטאקס 2 זמינה להורדה בחינם עבור משתמשי חלונות ותגיע בקרוב בגרסה החדשה גם למשתמשי מק.

קרא עוד:  רק באנדרואיד: Shazam תזהה שירים בכל מקום, גם כשמאזינים באוזניות