בלובירד (Bluebird), יצרנית מחשבי כף יד ומסופונים עבור השוק העסקי, הודיעה בסוף השבוע האחרון על השקתו הקרובה של דגם ה-BM180. לצד סורק ברקוד וקורא כרטיסי אשראי, מציע המפרט הטכני של המכשיר אפשרות לבחירת מערכת הפעלה, בחירת רזולוציית תצוגה, זיכרון RAM ונפח כונן קשיח.

למרות שההודעה הרשמית לעיתונות מתעלמת לחלוטין מאפשרות להזמנת דגם האנדרואיד, הצליח אתר הטכנולוגיה ZDNet לשים ידיו על המפרט הטכני המלא לפני שירד מאתר האינטרנט של החברה. גם צילום מסך מחוברת המידע על הדגם החדש, מוכיח כי הוא ידע לתמוך בשתי מערכות ההפעלה. אמנם המכשיר החדש לא יוכל להריץ פעם את האנדרואיד ופעם את ה-Windows 8 Embedded, מעין גרסה ייעודית למכשירים עסקיים של Windows Phone והלקוחות יצטרכו להזמין מראש את מערכת ההפעלה איתה הם ירצו לעבוד.

המרכיבים הנוספים של המפרט מציגים יכולת גלישה סלולרית המותאמת לדור הרביעי (המכונה LTE) וכן עבודה עם תקן תעבורת הנתונים +HSPA. קישוריות Wi-Fi ובלוטוס נמצאות גם כן במכשיר. כאמור, יכלול דגם BM-180 סורק ברקודים וקורא כרטיסים מגנטיים. בחזית המכשיר מסך בגודל חמישה אינץ' והמצלמה האחורית בעלת שמונה מגה פיקסלים. כרטיסי זיכרון מסוג microSD נתמכים עד נפח של 32GB. המעבד הוא כפול ליבה, Cortex A-15, והאופציות לבחירת מערכת ההפעלה עומדות בין Windows Phone 8 לבין Android 4.2.2.

בנוסף, יוכלו המזמינים לבחור בין זיכרון RAM של 1 או 2 ג'יגה בייט, כונן קשיח של 8 או 16 ג'יגה בייט, רזולוציית מסך של 720×1280 או 1080×1920 וסוללה המספקת 3,000 או 4,500mAh.

קרא עוד:  סמסונג עובדת על רעיונות נוספים למכשירים גמישים

המסופון, כמו מכשירים נוספים של החברה, מיועדים עבור השוק העסקי ובהודעה לעיתונות נכתב כי כמה גופים בארה"ב כבר ביצעו הזמנה מוקדמת של המכשיר. לא ברור עדיין אם יגיע הדגם הספציפי לישראל, אך ישנם דגמים שונים תוצרת בלובירד המשמשים גופים ישראלים רבים העוסקים במסחר, בביטחון ועוד. נכון לסוף שנת 2011 היוו מסופוני בלובירד למעלה מ-50% משוק המסופונים הסלולאריים בישראל, לפי הודעת היבואן.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.