12 שנה. 12 שנה מאז ש-Blizzard השיקה את המשחק Diablo II, ועכשיו הגיע הרגע, וביום שלישי הקרוב, ה-14.5.12 תשיקה החברה את Diablo III. ההשקה העולמית תתרחש במקביל בארה”ב, אירופה והמזרח, ואפילו כאן בישראל עם פתיחת שערים מוקדמת ומסיבות השקה חגיגיות בלילה שבין שני לשלישי, אשר יתרחשו בחנויות המשחקים ברחבי העולם.

הציפייה למשחק ברשת רבה, וכבר הוקמו להם אלפי קהילות ואתרים בנושא שממתינים להגעתו וכבר מקימים קבוצות בשרתי המשחקים – Battel.net. למעשה, עוד ב-2008 חברת Blizzard הבטיחה את ההרחבה השלישית למשחק, אולם רק כעת הסתיים פיתוחו הארוך, מה שהעלה את הציפייה הרבה למשחק ברשת.

למי שאינו מכיר, מדובר במשחק פנטזיה ואסטרטגיה מבין המוכרים ונחשב לאחד ממשחקי התפקידים המוצלחים בכל הזמנים וכולו מתנהל בזמן אמת בין מספר רב של משתמש. חברת Blizzard מפתחת המשחק אחראית בין היתר על משחק ה-Warcraft (וורקראפט) ו-Starcraft (סטארקראפט) המוכרים ואולי החשובים ביותר בתחום משחקי האסטרטגיה. עלילת המשחק מתרחשת 20 שנה לאחר סיום חבילת ההרחבה לכותר השני, Diablo II :Lord of Destructio ולאחר השמדת “אבן העולם” על ידי המלאך, נוספו שמועות על רוע מסתורי חדש שהתעורר.

וידאו: Diablo III, הציפייה

כך מתברר כי דאקרד קיין, בין הלוויה של הדמות במשחקים הקודמים, מגיע אל הריסות טריסטראם. חולפים כמה ימים וכוכב שביט מסתורי נופל באותו מקום, נפתח "שער" במקום וממנו פולשים צבאות הגיהינום, במספר גדול מאיי פעם. מטרתם של אלו היא להשמיד, כמובן, את הגזע האנושי, ומי יעצור אותם אם לא אתם?

קרא עוד:  לראשונה ב-HP: הציגה נייד משחקים מבוסס AMD Ryzen

מיליון יחידות בהזמנה מוקדמת
משחק ה-Diablo III יושק בשתי גרסאות, האחת Standart Edition והשנייה Collectores Edition שיימכרו במחיר של $60 ו-$100, ועל התוספת הגיימרים האדוקים יקבלו גם חפצים מיוחדים למשחק עם תוספות השמורות לגרסה המורחבת בגישה לרשת ה-Battie,net, דיסק הפס-קול של המשחק, וכן דיסק DVD עם סרטים וסצנות מאחורי הקלעים. במבצע שהחלה החברה, למעלה ממיליון ומאתיים אלף גיימרים כבר רכשו מנוי שנתי ל-World of Warcraft של רשת ה-battle.net ובכך זכו במשחק בגרסתו המלאה בחינם, ונוסף לכך הערכות אומרות כי החברה תצליח למכור עוד כשני מיליון ויותר עותקים עד לסוף השנה הנוכחית. לשם השוואה, משחק ה-Mass Effect 3 הגיע למעט פחות ממיליון יחידות שנמכרו כשבוע לפני ההשקה ועד כה הוא מכר כמיליון וחצי עותקים, כך שהנתונים מראים כי הגיימרים מצפים להשקת ה-Diablo.

המשחק כאמור יושק בארץ על ידי רשת באג בהשקת לילה מיוחדת ביום שני הקרוב החל משעה 22:00 ומחירו יעמוד על 299 שקלים (לגרסת הרגילה) הכולל גם חולצה ומשטח לעכבר למעריצים השרופים.