בליזארד (Blizzard) אישרה השבוע שהאקרים הצליחו לפרוץ לשרתי שירות המשחקים Battle.Net. החברה אף אישרה שהפורצים לשרתים הצליחו לגנוב מידע שהיה שמור בהם, אך לטענתה, בשורה התחתונה, לא נגנבו פרטים משמעותיים שיכולים לסכן את המשתמשים ו/או לאפשר כניסה לחשבונות שלהם בשירות המשחקים.

בבליזארד טוענים שלאחר שמומחי האבטחה של החברה זיהו את הפריצה, והצליחו לאתר את המידע שנגנב, היא יכולה לומר בבטחה שלא נגנבו פרטים פיננסיים שכוללים מספרי כרטיס אשראי, כתובות לחיוב או שמות אמיתיים של משתמשים.

החברה אף פרסמה את פריטי המידע שנגנבו לפי אזורי השרתים. קודם כל מדובר בכתובות דואר אלקטרוני עבור המשתמשים הגלובליים של Battle.Net, להוציא סין. בשרתים בצפון אמריקה נגנבו גם תשובות לשאלות האבטחה האישיות, אותן שאלות עליהן יש לענות במקרים בהם רוצים לשנות סיסמה או שם משתמש, וכן מידע המתייחס  לאישורי גישה באמצעים ניידים או באמצעות חיבור רשת.

בנוסף נגנבו בשרתים הצפון אמריקאיים סיסמאות, אך לפי החברה מדובר בסיסמאות במבנה המוצפן שלהן – הצפנה קריפטוגרפית – כך שלא ניתן לפענח את הסיסמאות האמיתיות, אלא באופן יחידני ולאחר מאמצים רבים. עם זאת החברה ממליצה למשתמשים לשנות סיסמאות.

החברה אף פרסמה דף שאלות/תשובות שמתייחסות לפריצה, ואותו ניתן למצוא כאן.