הבלאק-פון (Blackphone), פרי שיתוף הפעולה בין יצרנית החומרה Geeksphone וחברת Silent Circle המבטיח פרטיות  בכל מחיר, יציע בקרוב חנות אפליקציות חדשה וייעודית שתושק בחודש ינואר הקרוב. החנות, שעיקר ההבדל בינה לבין חנות Google Play הקיימת במכשירי האנדרואיד ה"רגילים", היא סינון ובדיקה קפדנית בהרבה של כל אפליקציה שתוצע להורדה, וזאת על מנת למנוע ככל האפשר חדירת אפליקציות המכילות תוכנות ריגול, וירוסים, וכאלה שידליפו מידע כזה או אחר לגורמים חיצוניים, ובכללי יעשו למידע האישי (ולפרטיות) שלכם לא טוב.

כידוע, חנות האפליקציות Google Play מתהדרת במגוון עצום של אפליקציות, חלקן בחינם חלקן בתשלום, אך עובדה ידועה היא שגוגל, לפחות עד היום, אינה מבצעת הליכי סינון ובדיקה קפדניים אם בכלל, על האפליקציות שנכנסו לחנות ומוצעות כיום להורדה בחנות. חלק מתוכנות אלה מכילות וירוסים, תוכנות ריגול ועוד אלמנטים לא רצויים במכשירים של כולנו, רק שאין לנו כל כך דרך לדעת על נזקים אלה לפני ההורדה, ולעתים גם במהלך השימוש בתוכנה עצמה.

כזכור, יתרונותיו של ה-Blackphone המבדל אותו ממכשירי אנדרואיד אחרים בשוק, זה (לטענת היצרנית) רמת ההגנה והפרטיות שהמכשיר מעניק לנו, בעיקר התחום החדירה לפרטיות, תוכנות ריגול למיניהן, גנבת מידע אישי, וכדומה. היא רצה על מערכת ה-PrivetOS, גרסת אנדרואיד מנוונת המתפארת באבטחת נתונים והצפנה ברמה גבוהה על מנת לשמור על ביטחון המידע בזמן אמת, ומציעה שיתופי פעולה עם שרותים שונים שמטרתם להגן על השימושים שלכם במכשיר כגון שיחות, הודעות ומיילים.

קרא עוד:  אפשר לעצור אותה? וואווי הכריזה על שלושה טלפונים חדשים במשפחת Nova 5

מכשיר ה-Blackphone אינו מכיל את חנות ה-Google Play המוכרת של גוגל, והחנות החדשה שעתידה להיות מושקת בינואר תפתור חוסר זה, לפחות כמיטב יכולתה של היצרנית. כמובן שהיצע האפליקציות יהיה קטן משמעותית בעת ההשקה, אך ילך ויגדל בהדרגה, ומגוון רב של אפליקציות שלא יעברו מסיבה כזו או אחרת את הבדיקות של היצרנית, לא ייכנסו לחנות החדשה, ולקוחות בעלי מכשירים אלה פשוט לא יוכלו להתקין אותן.

אז מה אתם הייתם מעדיפים? טלפון פתוח עם החופש להוריד מה שתרצו ועם מגוון ענקי? או טלפון סגור בעל אבטחה כבדה, עם פחות בחירה, אך שקט נפשי?

כתב: אבי בכמן