בלקברי (BlackBerry) אישרה את השמועות בתקופה האחרונה לפיהן היא תפסיק לייצר טלפונים ובמקום זאת היא תייצר על ידי חברות צד שלישי המתמחות בתחום החומרה.

בהצרה אמר מנכ"ל בלקברי ג'ון צ'ן (John Chen) כי "החברה מתכננת להפסיק את כל ייצור החומרה ותעביר זאת למיקור חוץ לשותפים שלנו." הסיבה לדברי צ'ן היא הצורך בהתייעלות החברה,  כך על ידי הפחתת ההוצאות התפעוליות הנגרמות עקב המעורבות הגבוהה בפיתוחם.

לא מדובר בהפתעה גדולה שכן בלקברי אינה בעלת נתח משמעותי כיום בשוק הטלפונים החכמים. לפי הדוחות האחרונים, לחברה כ-0.1 אחוז נתח שוק ברבעון השני של השנה, שזה לערך פחות מחצי מיליון מכשירים בלבד. בשנים האחרונות אף היו דיווחים על מו"מ לרכישתה על ידי מספר חברות כמו HTC, לנובו (Lenovo) ואחרות, אולם התנאים לא הבשילו.

בלקברי נחשבה בעבר לפופולרית במיוחד בזכות השילוב מקלדת פיזית במכשירים, אולם זה גם מה שעיכב אותה מהחדירה לשוק הטלפונים החכמים, מה שגרם לרוב לקוחותיה לעבור למתחרים. לבסוף היא נכנע לתכתיבי השוק והשיקה את BlackBerry Prive מבוסס מערכת אנדרואיד אשר סייע לה במעט בדעת הקהל.

בכל מקרה, בלקברי עדיין לא אומרת שלום והשינוי הזה אולי מעיד יותר מהכל על ניסיון להישאר רלוונטית בעידן של ריבוי הטלפונים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.