עכשיו, כשרוב הטאבלטים הגדולים כבר בדרך, זה הזמן לבצע השוואה ולראות למי יש יותר גדול. ההשוואה שביצעו Engadget בהמשך מדברת על ה-Dell Streak ,Samsung Galaxy Tab, ה-iPad וה-BlackBerry PlayBook שהוצג השבוע ובהחלט יכולים להציב אתגר לאייפד.

ביצועים
האחרון ברשימה נחשב לאחד החזקים בעל מפרט מפלצתי ומבינת הביצועים, הוא לוקח את ההובלה עם מעבד כפול ליבה 1GHz Cortex A9 ו-זיכרון עצום של 1GB, בהשוואה לזה של האייפד עם 256MB בלבד, ו-512MB לדל וסמסונג.

גודל
אם הגודל נחשב כיתרון, האייפד נחשב הכי גדול עם מסך 9.7 אינצ’ אך תשלמו על כך במשקל (700 גרם ומעלה) אם אתם מחשבים זאת כחסרון, ה-Streak בגודל 5 אינצ’ עם משקל של 220 גרם שנכנס בקלות לכיס (כי כל השאר לא) יתאים לכם יותר. בתחום ה-7 אינצ’, ה-Galaxy Tab לוקח עם משקל של 380 גרם, 20 גרם פחות מזה של BlackBerry.

מערכת הפעלה
ב-iPad תמצאו כמובן את ה-iOS בגרסה 4.2 (בקרוב) שנחשבת בעלת ממשק קל ופשוט, ממש כמו זה של האייפון. אצל דל וסמסונג תמצאו את האנדרואיד, שעליה בכירים בגוגל אמרו כי היא לא מתאימה לטאבלטים, לפחות לא בגרסה 2.2, אך סמסונג הצליחו לשכנע אותנו לאחר שהציגה את המכשיר בפעולה. אצל BlackBerry תמצאו מערכת מבוססת Linux שפותחה על ידי החברה, כך שלא ברור עדיין מהם יכולותיה (או מגבלותיה), אך הממשק בהחלט נראה נוח ומעניין. אז ל-iPad יש יתרון הנוחות והממשק המהודר, ולאנדרואיד יש את יתרון הפתיחות. מי מנצח? תחליטו אתם.

קרא עוד:  Dynabook משיקה את PORTÉGÉ A30-E – מחשב נייד קשוח במיוחד

מולטימדיה
בצד המולטימדיה שוב לוקח ה-BlackBerry עם מצלמה אחורית 5MP וצילום HD, ומצלמה קדמית 3MP. מעבד הגראפי במכשיר עדיין אינו ידוע, ומחמת הספק הוא אמור להיות חזק מכולם. לאייפד אין כלל מצלמה (iPad V2?) ולסמסונג מצלמה קדמית ואחורית. אם תמיכה בפלאש חשובה לכם, האייפד הוא לא אופציה מבחינתכם ורק סמסונג ובלקברי תומכים בניגון פלאש.

קישוריות
למרות שכולם תומכים או ייתמכו בקישוריות 3G לגלישה ברשת סלולרית, ישנו יתרון לא קטן לאפשרות לבצע שיחות דרך מחשב הטאבלט, כך שהיחידים שתומכים בשיחות הם ה-Streak וה-Galaxy Tab. מבחינת WiFi לכולם כמובן יש ו-GPS תמצאו בכולם פרט ל-PlayBook.

בסיכום הכללי ה-PlayBook לוקח מבחינת ביצועים ומולטימדיה, אולם לא משוקלל כאן המחיר, שכן זהו פרט חשוב לקבלת ההחלטה. על כל מקרה, כיום אם אתם רוצים לרכוש אחד מהארבעה הטאבלטים הללו, תוכלו לבחור רק ב-iPad או ב-Streak זאת מכיוון שלא כולם עוד זמינים לרכישה, לכן נאלץ להמתין ל-2011 שאז תחל התחרות האמיתית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.