TCL כבר נכנסה לעומק העניינים עם המכשירים של בלקברי (BlackBerry) ועכשיו עם BlackBerry KEYone אפשר לומר שהיא מחזירה קצת עטרה ליושנה. למה? כי בדיוק כמו שהשם רומז, KEYone מגיע עם מקלדת QWERTY מלאה. אז נכון שה-PRIV הקדים אותו, אבל המכשיר החדש הוא בתצורה הקלסית של מכשירי החברה עם המקלדת מתחת למסך ובלי חלקים נפתחים.

כשהשתמשנו במכשיר גילינו שהוא גן מעוצב בדומה למכשירים הקלסיים באופןם מלבני משהו, כששני שליש מהחזית מוקדש למסך בגודל 4.6 אינץ׳, שהוא באבחנה של 1080P. המקלדת בשליש התחתון גם משמשת כמעין משטח מגע. לגב יש גימור דמוי עור ועליו מוטבע הלוגו של החברה.

העיצוב של המכשיר מעט עמוס לטעמנו. ב-TCL בחרו להשתמש באלומיניום וזכוכית וגם קצת פלסטיק, ויש חישוק מתכתי סביב המצלמה, והגב המחורר דמוי העור שכבר הזכרנו. אנחנו לא בטוחים שזה עיצוב שיתאים לכל אחד, אך בשורה התחתונה ה-KEYone בהחלט נראה ומרגיש כמו מכשיר של בלקברי. אבל הוא לא מרגיש מכשיר יוקרתי.

מההתנסות הקצרה שלנו עם המכשיר מצאנו כי משטח המגע על גבי המקלדת שימושי במיוחד ומאפשר לדוגמה לגלול מעלה, למטה ולצדדים בתפריטים השונים או בדפדפן. בנוסף, ניתן להשתמש בכפתורי האותיות על המקלדת כקיצורי דרך להפעלת אפליקציות שונות. כך אפשר בלחיצה ארוכה על המקש T לפתוח את אפליקציית המשימות, ועם לחיצה ארוכה על המקש W לפתוח את אפליקציית מזג האוויר. אם לא די בכך, בצידו של המכשיר מתחת לכפתורי עוצמת הקול נמצא כרגיל אותו כפתור נוסף שלחיצה עליו מפעילה את החיפוש הקולי של גוגל – ובעתיד ייתכן כי זה יהיה Google Assistant שירות העזר האישי של גוגל שיגיע לכל מכשיר שמריץ את שתי הגרסאות האחרונות של מערכת ההפעלה.

קרא עוד:  גוגל שחררה את הבטא הרביעית ל-Android Q

BlackBerry KEYone, חזרתה של המקלדת המלאה

כצפוי, חווית ההקלדה על המקלדת היא לא פחות ממושלמת. הכפתורים המובלטים מאפשרים להקליד בקלות ויכולת זיהוי המילים מאפשרת להלחין הודעות ארוכות במהירות. ליכולת זו מחמיא משטח המגע שעל המקלדת ואין צורך ללחוץ על המסך כדי לבחור במילה החזויה הבאה [] אלא פשוט להחליק מעלה על גבי המקלדת. ניתן גם לבצע מחיקה של מילים על-ידי מחווה של החלקה מימין לשמאל.

KEYone יושק עם מערכת ההפעלה אנדרואיד נוגט (Android Nogut) בגרסה 7.1, כשהיצרנית כבר התקינה מראש מספר יישומים של בלאקברי כמו אפליקציית הדואר האלקטרוני הארגוני ו-BBM. במערכת ההפעלה הוכנסו מספר שינויי תוכנה כמו ההטמעה של סרגל צידי צף המאפשר להציג בחטף את לוח הזמנים, הצגת זרם ההודעות מהשירותים השונים ועוד.

ב-TCL בחרו במערכת על שבב Snapdragon 625 הכוללת מעבד מתומן ליבה. יש 3 ג׳יגה-בייט של זיכרון עבודה ומההתנסות הקצרה שלנו עם המכשיר מצאנו כי הניווט ברחבי הממשק נעשה במהירות וללא אטיות מורגשת.

TCL צפויה להשיק את מכשיר ה-BlackBerry KEYone בחודש אפריל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.