מאז שנכנסה בלאקברי (Blackberry) לשוק האנדרואיד עם מכשיר ה-BlackBerry Priv, נפוצו שמועות כי היא עומדת להציע מכשירי אנדרואיד נוספים מתוצרתה. והנה זה הגיע: החברה הכריזה על DTEK50, מכשיר אנדרואיד ללא מקלדת פיזית. שמו של המכשיר בא לבטא את יכולות האבטחה שמציעה בלאקברי מעל הבסיס של מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google). הוא כבר זמין למכירה מוקדמת תמורת 299 דולר בחנות החברה, ובמחירים גבוהים יותר בבריטניה ובאירופה.

DTEK50 מגיע עם מעבד Snapdragon 617 מותמן ליבות המבוסס על Cortex-A53, ובמהירות מרבית של 1.5 ג'יגה-הרץ, זכרון פנימי של 3 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 16 ג'יגה-בייט שניתן להרחבה עד 2 טרה-בייט נוספים. המסך הוא בגודל 5.2 אינץ' וברזולוציית 1920×1080 פיקסלים עם צפיפות של 424 פיקסלים/לאינץ'. המצלמה האחורית בגודל 13 מגה-פיקסל והקדמית של 8 מגה-פיקסל. יש גם סוללת 2,610 מילי-אמפר/שעה שלא ניתנת להסרה, ויש גם תמיכה בהטענה מהירה בדמות Quick Charge 2.0. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסה 6. 

לפי החברה מדובר בטלפון הכי דק מתוצרתה מאז ומעולם, עם עובי של 7.4 מ"מ. משקלו כ-135 גרם. אולם, ברשת ישנן טענות כי למעשה,  המכשיר אינו תוצרת בלקברי, אלא הוא מיתוג מחדש של Idol 4 מבית אלקטל. 

בנוסף מציע המכשיר את כל פרתונות התוכנה של בלאקברי, בעיקר בתחום האבטחה, כמו למשל BlackBerry Hub, DTEK, Password Keeper, BBM, BlackBerry Calendar ועוד.הוא אמור להגיע בחודשים הקרובים לארץ במסגרת המכירה והישווק שליוותה גם את ה-PRIV.

קרא עוד:  סמסונג לא תעדכן את Galaxy S8 ו-Note 8 לאנדרואיד 10

במקביל עובדים בבלאקברי על שני מכשירים נוספים – Argon שאמור לצאת באוקטובר ו-Mercury שאמור לצאת בתחילת 2017. לפחות אחד מהמכשירים האלה, לפי דיווחים, יכלול את המקלדת הפיזית שבלאקברי כה מזוהה איתה.