יום לפני שכנס ה-Blackberry World מתחיל, שבו אנחנו צפויים לראות השקה של מכשירים נוספים, RIM השיקה מכשיר Touch&Type, ה-BlackBerry Bold 9900.

לא, אין מדובר במכשיר הדגל הבא של RIM (אנחנו עדיין מחכים לאחד כזה), אבל כן מדובר במכשיר שהולך להחליף את המקבילים לו. ה-9900 מצויד במסך בגודל של 2.8 אינץ' מסוג Capactive ברזולוציה של 640X480 פיקסלים. הוא מצויד במעבד בתדר של 1.2GHz עם 768MB RAM, מקלדת QWERTY מלאה, כשבתוכו גם יגיע כרטיס microSD של 8GB (ניתן להרחבה עד 32GB). מצלמתו תהיה מצלמת 5 מגה פיקסל עם צילום וידאו HD 720p, ביחד עם הקישוריות הרגילות ותקן ה-NFC.

BlackBerry OS 7
עם השקתו של המכשיר RIM השיקה גם גרסה חדשה ל-Blackberry OS. העדכון, שבהתחלה היה אמור להיות 6.1, בסופו של דבר הוא 7, כשהעדכון לא צפוי להגיע למכשירים הנוכחיים, שיישארו עם גרסת התוכנה הנוכחית עד לסוף חייהם. גרסה 7 של מערכת ההפעלה מביאה איתה גלישה מהירה יותר, תמיכה רחבה יותר ב-HTML5, תמיכה בפקודות קוליות במנוע החיפוש (לאנשים עם מוגבלויות למיניהם), ואחרון חביב, תמיכה בשירות החדש של RIM ה-BlackBerry Balance, שמאפשר להפריד בין תכנים ויישומים לשימוש הפרטי והעסקי.

ככל הנראה, ה-9900 צפוי להגיע אל רחבי העולם בקיץ וקצת מאוחר יותר כאן בישראל. האמנם RIM לא יודיעו על זה בפה מלא, אך המטרה הייעודית שלו היא להתחרות בעיקר בנוקיה E6 החדש, שגם מביא את אותו קונספט של Touch&Type על גבי ה-Symbian^3 בגרסתה למכשירים פיזיים. עוד הציגה החברה גם הכריזה על דגם 9300 המקבל את אותו המפרט של 9900 אך מוסיף גם תקשורת CDMA/EVDO Rev A לחבילה.

קרא עוד:  בעקבות גוגל: גם קוואלקום ואינטל ינתקו יחסים עם וואווי