אם היו שואלים אותנו מה RIM צריכה לעשות כדי להתרומם, אנחנו לא בטוחים שמערכת האנדרואיד היא זו שתעזור לה. כך גם חושב תורסטן היינס (Thorsten Heins) שנכנס לאחרונה לתפקיד מנכ”ל חברת RIM, יצרנית מותג הבלקברי, אשר אמר לטלגרף השבוע כי החברה בחנה לעומק את האפשרות של לעבור למערכת האנדרואיד, זאת לפני שהחליטה להשקיע ולעבור למערכת ה-BlackBerry 10: “לקחנו החלטה מודעת לא ללכת עם אנדרואיד”, אמר היינס. “אם מסתכלים על המתחרים שלנו, יש להם מרלב תמרון צר מאוד בהשוואה אלינו. בחנו את הנושא ברצינו – אבל אם אנו מבינים מהי ההבטחה של BlackBerry למשתמשים שלה, היא העיקר לבצע את העבודה כמו שצריך. ישנו צורך גובר למשחקים ומדיה, ואנחנו אכן צריכים להיות טובים בזה אבל אנחנו גם חייבים לתמוך בכל המשתמשים שאין להם זמן לצרוך תוכן ולשחק, ואם נשאר נאמנים למטרה זו, על זה אנו צריכים לבנות את הבסיס.”

כרגע יודע היינס, כי מה שמושך את המשתמשים למותג הכי הרבה זו מערכת ה-BBM, מערכת ההודעות המידיות של בלקברי: “זוהי החוויה של BlackBerry שאנחנו יכולים לספק – אין עוד מערכת דומה לה, ואנחנו רוצים לעשות אותה שונה ככל האפשר”.

בינתיים, בחברה כבר מתכוננים לחזור שוב לשוק הטאבלטים, כאשר היא צפויה לחשוף בקרוב טאבלט 10 אינצ' PlayBook הרץ על גרסת המערכת החדשה. על פי השמועות, הטאבלט גדול יותר מקודמו ויגיע עם תקשורת סלולרית דור רביעי, לצד סוללה 7,250mAh וממשק משתמש חדש.

קרא עוד:  וואווי השיקה בישראל את גרסת ה-Lite של P30

RIM מתמודדת עם בעיה לא פשוטה בשנים האחרונות מאז השקת האייפון. כמו בנוקיה, החברה נמצא בירידה מתמדת ונתח השוק הולך ומצטמצם. לנוקיה אמנם כבר יש מערכת הפעלה הנחשבת לחזקה, אולם היא עדיין בעלייה איטית מאוד ואולי שתי החברות צריכות לעשות חושבים יחדיו.

האם זהו צעד חכם של RIM לא ללכת עם אנדרואיד? מה צריכה החברה לעשות כדי להתרומם? שתפו אותנו בתגובות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.