ביטורנט (BitTorrent) ממשיכה בתמיכתה בהגנה על הפרטיות ומשיקה את Bleep, פלטפורמת צ’אט המאפשרת לבצע שיחות בין משתמשים ללא השארת עקבות.

שירות Bleep מבוסס על אותה הטכנולוגיה המשמשת את ביטורנט מאז ומתמיד, פרוטוקול החיבור הישיר Peer-to-peer. בשימוש בפלטפורמה, השירות אינו שומר כל מידע אישי או שיחות המשתמשים באף שרת, פרט למכשיר המקומי של המשתמש, ומלבד זאת גם אלו מוצפנות ליתר ביטחון.

Bleep הושק מוקדם יותר השנה בגרסת אלפא עבור מספר מצומצם של משתמשים לצורך בדיקה והתאמה של השירות, אך בחברה אומרים כי השירות מוכן לשימוש הציבור הרחב, ולכן היא אף מדלגת על גרסת בטא ומשיקה אותו במגוון פלטפורמות שונות – מחשבים שולחניים מבוססי חלנוות או Mac ומכשירים ניידים מבוססי אנדרואיד ו-iOS.

צ’אט מאובטח וחכם

עם השקת השירות, ביטורנט חושפת מספר חידושים: תחילה עם התקנת האפליקציה, נמצא ממשק פשוט בדומה לוואטספ בו מוצגים אנשי הקשר שלנו וחלונית השיחה. בנוסף, היא הוסיפה תכונה המכונה Wisper (לחישה), אשר מבצעת מחיקה של ההודעות לאחר מספר מוגדר של דקות, ממש בדומה לסנאפצ’אט (Snapchat), אולם בניגוד אליו – המשתמש לא יוכל לבצע צילום מסך וגם אם ינסה התמונה תצא מטושטשת.

Beep יציע גם שירות שיחות קוליות בין משתמשים (VoIP) שבדומה לצ’אט, גם הוא יהיה מאובטח ומוגן מפני ציטוטים של גורמי בטחון שונים. לכל זה גם תוסיפו כי אין צורך בהרשמה, אלא רק לבחור כינוי ולצאת לדרך.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה מגיע ל-Google Maps

Bleep מצטרף לשירותים נוספים הפועלים בטכנולוגיית ה-peer-to-peer כמו Mega, Dropbox ואחרים ונראה כי לגורמי המודיעין יש יותר ויותר אתגר לעקוב אחר האזרחים.

להורדה: iOS | Android | WindowsOS X

http://www.youtube.com/watch?v=2cbH6RCYayU&feature=youtu.be