זה קורה כל קיץ. כל שנה. יש לזה כבר סטטיסטיקה צפוייה, קבועה ודי איומה. ילדים רכים וטף, מושארים או נישכחים בשגגה ברכב והתוצאה אסונית. "שכחו אותי בבית" זו קומדיה. "שכחו אותי באוטו" זו טרגדיה. אף אָב, אינו רוצה שסיוט כזה יתרחש לו וגם אף אֵם, אינה רוצה לסכן את ילדיה ולהיקלע לסיטואציה כזו. אף פעם ובכלל.

בימבה היא, אפליקציית התרעה חכמה, המתוכננת לזהות באופן אוטומטי חיבור וניתוק של מכשיר סלולאי מדיבורית בלוטוס קיימת ופועלת ברכב, ומטרתה להתריע ביציאה מהרכב שמא היקר לך מכל נשכח או, נשאר ברכב ולנסות למנוע זאת. לאחר התקנתה בסמארטפון, בימבה מתוכננת לפעול קבוע ברקע כל הזמן כשירות התרעות, שיופעל רק כשצריך.

בעת ההתקנה, בימבה תעלה לפי שפת ממשק המכשיר. לאחר ההתקנה, ניתן להחליף שפה באמצעות תפריט ההגדרות של האפליקציה. כך זה עובד: בעת כניסתך לרכב והפעלתך את התקן הבלוטוס שבו (ניטען, מותקן או מובנה ומצומד), בימבה תשאל אותך האם יש תינוק ברכב. הקלקת "לא"? בימבה תחדול ותמתין לכניסתך הבאה לרכב ולהפעלת הבלוטוס שבו מחדש. הקלקת ש"כן" או, התעלמת להשיב… בימבה תחמיר ותידרך אוטומטית למצב שיש תינוק ברכב, והיא תהא מוכנה עבורך למצב ההתרעה הבא. מרגע צאתך את הרכב תוך, וידוא התנתקות הסמארטפון שלך מהתקן הבלוטוס שבו ותוך, עיתוי מוגדר לזמן שחלף וטווח התרחקותך מהרכב – בימבה תתריע לך במחזור של שלוש התרעות יציאה מהרכב (במירווחי 1 דקה), שתשוב מייד לרכב ותבדוק מי או מה הושאר בו.

אם קרה ומסיבה כלשהי התעלמת או, נבצר ממך להגיב או, להתייחס לשלישיית התרעות "יציאה מרכב"; בימבה תשגר אוטומטית אל אנשי קשר (נימענים) שהגדרת והזנת מראש, מיסרון חירום אודות המצב עם קישור ונקודות ציון של מיקום אמוד של הרכב במפת גוגל. ניתן לתכנת את בימבה לצאת ל"חופשה" ולשוב ממנה בכל תאריך שתבחר ותקבע לה. אי הגדרת איש קשר אחד לפחות מונע שיגור מיסרון חירום אך חושף אותך לסיכון שבכך. התרעותיה של בימבה פורצות ועוקפות מצב "שקט" ומתגברות על מסך כבוי או נעול.

קרא עוד:  גוגל הסירה מהחנות 600 אפליקציות - בגלל פרסומות המשתלטות על המסך

חשוב מאוד: בימבה מתוכננת לפעול קבוע ברקע. נקיטת פעולות כמו "יציאה" דרך לשונית יישומים פועלים, "הריגת יישום" או אכיפת סגירה ו/או אילוץ עצירת האפליקציה דרך מנהלי משימות ויישומים, יגרמו לשיבושים בתיפקודיה של בימבה, להכשלתה ולפגיעה ביכולותיה. היה ומתארע מקרה כזה ומכל סיבה שהיא בימבה תקולה – הפעל מחדש את הסמארטפון.

בתום ההתקנה, בימבה מותחלת ומוגדרת לעבוד על בסיס ברירות מחדל. היכנסו אל מסכי ההגדרות והכירו את כל האפשרויות הרבות של בימבה, ביניהן – לבחור לעצב את ההודעות ואת ההתרעות, שתהיינה אישיות עבורכם ולטעמכם בתמונות, בטקסטים ובצלילים כרצונכם. סטאטוס הפעילות: מלאה, פעילות-חלקית, לא-פעילה או בהפסקה, מוחווה בשורת המצב, במסך הראשי ובמסך ההודעות. מומלץ לתרגל את בימבה מס' פעמים כדי להכירה ולהתנסות באפשרויות וב"מצבים" שונים.

בימבה מיועדת להורים ולבני מישפחה וגם לבעלי תפקידים כמו מלווים, מטפלים ומסיעים. למען ילדיכם, למען היקר לכם מכל ולמען השקט הנפשי של כולנו – התקינו את בימבה ועודדו מקורבים אשר מטפלים ביקיריכם לנהוג כמוכם. מאמצים ניכרים הושקעו מצידנו, לא ללקות בשגיאה איפיונית, עיצובית ו/או אחרת. נא התנצלותנו מראש במידה והחמצנו משהו – נודה לכם להיוודע ע"כ ונתקן זאת בהקדם.

הערות:
הכי חשוב: ללא דיבורית/התקן בלוטוס דולק ברכב, מצומד/ת תקין עפ"י הגדרות האפליקציה וללא בלוטוס דלוק במכשירך – בימבה לא תתופעל למלא את ייעודה הבסיסי המתוכנן ולא תתריע כהלכה. השלב הראשון בהתקנת בימבה יחייב אותך לעיין ב"תנאי השימוש". אם לא תסכים להם, לא יתאפשר המשך ההתקנה. השלב השני – הגדרה וצימוד בין מכשירך לבין התקן בלוטוס דלוק בריכבך, הקלק "התחל" בימבה אינה מיועדת להתקנה על טאבלטים ועל פאבלטים אלא, רק על סמארטפונים.

קרא עוד:  חדש בנטפליקס: רשימת התכנים הנצפים ביותר

הסרטון של בימבה הינו להמחשה בלבד ואין בו כל שיוך ו/או רמיזה ו/או הצבעה סטאטיסטית ו/או מינית ו/או מיגדרית כלשהי. תופעת שיכחת ילדים [FBS], המוצגת בסרטון – מתייחסת לנשים ולגברים כאחד. אין בסרטון כדי להחליף עיון בהגדרות האפליקציה, הכרת מאפייניה והשימוש בה. זהירות: היישום לא נועד להפחית או להחליף את אחריותך לילדיך. אתה אחראי באופן בלעדי לכל החלטה בנוגע לטיפול בילדיך. האפליקציה והשירותים, מסופקים אך ורק למטרות נוחות ותזכורת ובכל מקרה אין להסתמך עליהם כאמצעי או כשיטה להשגחה על ילדים. האפליקציה ו/או השירותים אינם מייצגים כל ניסיון להוות תחליף מכל סוג שהוא להשגחה ההורית ואו לעירנות מטפלים ו/או משגיחים, לשיקול דעתם ו/או לאחריותם של אלה, ולא מהווים תחליף לכל חובה חוקית החלה בהתאם לכל דין.

להורדת בימבה בחנות Google Play

*הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.