כשרייצ'ל, משתמשת באתר החדשות והבידור החברתי Reddit ערכה את רשימת המשאלות שלה לקראת השתתפותה באירוע חילופי המתנות "Secret santa" ("סנטה הסודי") המקוון הגדול בעולם המתפרש על פני 160 מדינות ו-121,891 משתתפים ונערך מידי שנה לפני חג המולד היא בוודאי לא ציפתה לקבל את המתנה שלה ממשתמש לא כל כך סודי, לא אחר מאשר המולטי-מיליארדר, הנדבן ויו"ר מיקרוסופט ביל גייטס.

גייטס העניק לרייצ'ל במתנה בובת פרה פרוותית, תרומה על שמה לארגון ללא כוונות רווח בשם "Heifer internationl" וספר עב-כרס של נשיונל ג'יאוגרפיק (שאותו כללה ברשימה שלה). בנוסף, צורפה לחבילה תמונה של ביל כשהוא מחזיק את הבובה ופתק ברכה אישי עבורה.

המשתמשת, שכינויה באתר הוא "NY1227" ומזדהה, כאמור, בשמה הפרטי, רייצ'ל, מספרת על השתלשלות האירועים עד הגילוי המפתיע של שולח החבילה המסתורי בפוסט שהעלתה לאתר. בתחילה, כך היא מספרת, לא היה לה אפילו קצה חוט לגבי מיהו אותו ביל שכתב "לרייצ'ל, מביל" על גבי המעטפה ששלח לה וכך היא כותבת: "חשבתי שביל נשמע כמו בחור ידידותי. למעשה, דמיינתי לי את אותו ביל המסכן מנווט בין כל המוצרים שברשימת הבקשות שלי שכללו כלי איפור, לק ועוד כמה דברים נוצצים. למען האמת, הרגשתי די רע עבור ביל הזה."

בכרטיס ברכה, שהופיע בתוך החבילה ששלח עבורה ביל גייטס נכתב: "לרייצ'ל, מתנת הסנטה הסודי שלי בשבילך היא פרה. אל תדאגי – את לא תצטרכי לבנות אסם. הפרה תינתן, בשמך, למשפחה במצוקה ע"י Heifer international. היא תספק לה הכנסה קבועה ומוצרי חלב, ותעזור להם לעזור לעצמם." בסוף הברכה חתם ביל גייטס את שמו הפרטי. בשלב זה, כבר הבינה רייצ'ל שהשולח הוא לא אחר מאשר ביל גייטס ותמונה שצורפה השלימה עבורה את הפאזל באופן סופי כהוכחה לכך שזה אכן הוא.

"ואז זה סוף סוף הכה בי. התרומה לארגון הצדקה וכל המתנות הן מביל גייטס." כותבת רייצ'ל, שהודתה בפוסט לביל על המתנות והוסיפה "אני המומה ונרגשת. לא רק שקיבלתי מתנה מביל, אלא שהיא מושלמת ומתאימה לי בדיוק. תודה לך ביל על מתנה נפלאה ומתחשבת זו. אני אחשוב עליך בכל פעם שאני אקרא את הספר שלי."

את הפוסט שלה סיימה רייצ'ל בהתנצלות משעשעת: "נ.ב., מצטערת על האייפד שמופיע ברשימת המשאלות שלי, זה באמת מביך".

מייסד ויו"ר מיקרוסופט ידוע בפעילות הפילנטרופית שלו באמצעות קרן ביל ומלינדה גייטס, שתורמת מליוני דולרים בשנה לארגונים, עמותות וכיו"ב. דוברו של ביל גייטס, ג'ון פינט מסר כי גייטס קיווה שההשתתפות באירוע "סנטה הסודי" תגביר מודעות ותעורר תשומת לב לקידום הארגון "Heifer international".