ביל גייטס, מקים מיקרוסופט (Microsoft), אמנם משתמש בטלפון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה Android (אנדרואיד) של גוגל (Google) – אך זה כנראה מצער אותו מאוד. עד כדי כך שבסוף השבוע הוא קונן על כך שהניצחון של אנדרואיד בשוק הסלולר הוא הטעות הגדולה ביותר שלו.

בשיחה עם ג'וליה הארץ, מייסדת Eventbright הוא אמר כי, "הטעות הגדולה ביותר אי פעם היא הניהול הלא נכון שהסתבכתי בו וגרם למיקרוסופט לא להיות מה שאנדרואיד היום. אנדרואיד היא פלטפורמת הטלפון הסטנדרטית, חוץ מאפל (Apple). זה היה מקום שבו טבעי היה שמיקרוסופט תנצח. זה שוק שבו המנצח לוקח הכל. יש מקום בדיוק למערכת הפעלה אחת מלבד זו של אפל, ומה זה שווה? 400 מיליארד שהיו עוברים מחברה G לחברה M".

עם זאת, המשיך גייטס, "מדהים אותי שלמרות שעשיתי את הטעות הגדולה של כל הזמנים, ותביעת ההגבלים העסקיים ודברים אחרים שפגעו במיקרוסופט, הנכסים האחרים שלנו – Windows, Office – עדיין חזקים מאוד, אז אנחנו עדיין חברה מובילה. אבל אם היינו עושים את הדבר הנכון – היינו יכולים להיות החברה המובילה בהא הידיעה".

באופן כללי מיקרוסופט כיום, לפחות בהיבט של שווי שוק, היא החברה המובילה בעולם. עם סגירת שבוע המסחר בוול-סטריט בשבת עמד שוויה על 1.05 טריליון דולר. בהשוואה לשתי המתחרות העיקריות שהוזכרו בשיחה, השווי של מיקרוסופט גבוה ב-90 מיליארד דולר מזה של אפל וברבע טריליון דולר בדיוק מזה של אלפבית (Alphabet), חברת-האם של גוגל.

קרא עוד:  עדכנו עכשיו: פריצת אבטחה חמורה ב-Windows 10 התגלתה על ידי ה-NSA

כזכור, לפני מעט פחות משנתיים חשף גייטס בראיון לפוקס ניוז כי הוא משתמש בטלפון חכם מבוסס אנדרואיד, אך טרח להדגיש כי "התקנתי עליו המון אפליקציות של מיקרוסופט".