קהילת משתמשי קודי (Kodi) בישראל אומנם הפסידה בקרב מול זיר"ה כשאתרי המדריכים, הקהילות ושיתוף ההרחבות הגדולים בישראל נסגרו, אך נראה כי היא בכל זאת יכולה לרשום לעצמה ניצחון קטן: תוך יומיים היא גייסה 50,000 שקלים, הסכום אותו נדרשו לשלם הנתבעים הנדרש על פי הסכם הפשרה מול הארגון.

כזכור השיג זיר"ה, ארגון זכויות היוצרים באינטרנט המייצג בין היתר את הוט, שידורי קשת ושידורי הלווין יס, צו מניעה כנגד אתרים המפיצים תכנים פיראטיים בקודי ביניהם Abeksis.com של אבי אבקסיס, kodiwizardil.net של תומר חיימוביץ ו-kobi-senyor.co.il של קובי סניור.

במקביל החלו גם הליכים משפטיים. מכוון שלשלושה אין את היכולת הכלכלית להתנהל בקרב משפטי ארוך טווח החליטו בעלי האתרים לנסכים להסכם הפשרה. על מנת לסייע לשלושה לשלם את הסכום פתח מיכאל חיוט, 'חובב קודי מושבע', בשמם של השלושה קמפיין מימון המונים באתר giveback שמטרתו לגייס את הסכום של הסכם הפשרה.

נראה שחברי קהילת משתמשי קודי יכולים לשלוח את היד אל הכיס כשצריך. הקמפיין נחל הצלחה אדירה כשתוך 48 שעות גויס סכום היעד. בהודעת עדכון בדף הקמפיין נכתב כי "אנחנו נרגשים ומופתעים מההתגייסות של הקהילה למעננו." לקמפיין נשארו עוד 26 יום של פעילות וחיוט מבטיח לתרום כל שקל, מעל לסכום של הסכם הפשרה, לארגון צדקה.

"לדעתי, זאת הייתה החמצה גדולה. הייתה אפשרות לשרטט קווים ברורים של אסור ומותר בקודי, כפי שצריך להיות. מפחידים את הציבור שקודי מסוכן, ושיפגע במחשב, ומאיימים על משתמשי קודי שיתבעו אותם – בין אם השתמשו בתוספים חוקיים ובין אם לא, בכך הם גורמים לכך שהציבור לא יתחשב בכלל בדעתם", זה מה שאמר לנו TheWiz, מפתח קהילת הקודי בישראל בראיון הבלעדי.