מודים במשחק Fallout 4

לאחר מסיבת העיתונאים המוצלחת שקיימה מיקרוסופט (Microsoft) הגיעה תורה של המיפצה בת'סדה (Bethesda) להציג את מרכולתה. באירוע שמסמל את סיום יומה השני של תערוכת E3 2018 קיבלנו הצצה מקיפה על המשחקים החדשים והמסקרנים של החברה לשנה הקרובה והלאה.

Fallout 76 שורדים ביחד

לאחר אין סוף הצצות חטופות, באירוע שקיימה המפיצה אמש, קיבלנו סופסוף מידע מקיף אודות הכותר Fallout 76. עלילת המשחק מתרחשת לפני הכותרים האחרים בסדרה כ-Fallout 76 משמש כקדימון לכל אלה. Fallout 76 הוא כותר הישרדות מקוון בעולם פתוח המתרחש על גבעות מערב וורג'יניה, בו השחקנים נאלצים לשרוד את השממה, את המלחמות בין הפלגים והמוטאנטים בעולם שאחרי המלחמה.

כאמור מדובר בעולם פתוח מקוון כשכל החלטה של השחקן או השחקנים משפיעים על עולם המשחק, המפיק בפועל טוד האוורד (Todd Howard) ציין כי מפת המשחק גדולה פי ארבע מזו של Fallout 4 וכי למרות שמדובר במשחק מקוון יהיה ניתן לשחק בו כמשחק יחדני.

Fallout 76 יגיע אל המחשב האישי וקונסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One ב-14 בנובמבר.

Doom Eternal גיהנום על פני הארץ

הפתעה לא צפוייה הגיעה כשהמפיצה הכריזה על הכותר Doom Eternal, מדובר בכותר יריות מגוף ראשון (First Person Shooter) המהווה המשך ל-Doom, החידוש שהושק לדור הקונסולות הנוכחי ב-2016 וזכה להצלחה אצל השחקנים והמבקרים כאחד.

בניגוד לכותר המקורי Doom Eternal מתרחש על גבי כדור הארץ כשנלחמים במגוון רחב יותר של שדים ומפלצות קרוב לבית. באירוע הוצג סרטון שמעניק לא יותר מהצצה חטופה שהמפיצה הבטיחה כי פרטים נוספים ייתנו בכנס QuakeCon שיתקיים בתחילת חודש אוגוסט.

Rage 2 צבעוני ומטורף

באירוע קיבלנו גם פרטים נוספים על Rage 2, כותר יריות מגוף ראשון שנראה כמו 'האח צבעוני והמטורף' של Doom. טעימות מהמשחק קיבלנו טרם האירוע, אך אמש הוצג סרטון משחקיות ארוך יותר המציג בהרחבה את עולם ומכניקת המשחק.

קרא עוד:  עוד פעם? נחשף מאגר גלוי עם פרטי מאות מיליוני משתמשי הרשת החברתית פייסבוק

החברה אך הכריזה על מהדורת אספנים מיוחדת בעלות של 120 דולר הכולל ראש של מוטאנט אשר מדבר ושר אשר ניתן לתלייה על הקיר. זאת לצד פריטים נוספים ווירטואלים ופיזיים. יהיה ניתן לרכוש את המהודרה המיוחד או הרגילה בחלון ההשקה עומד על אביב 2019. הכותר מיועד למחשב האישי וקנסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One.

Prey חי ובועט

הכותר Prey קיבל גם הוא זמן מסך כשמפתחיו הכריזו על עדכון משמעותי שזמין להורדה כבר עתה ללא תשלום נוסף אשר מביא עימו שלושה מצב משחק חדשים: Story Mode מצב משחק קל לשחקנים שמעוניינים לחוות את הסיפור, Survival Mode מצב משחק מאתגר במיוחד בו יש לקחת בחשבון גם את כמות החמצן או מצב הפציעות וכן +New Game Plus המאפשר לחוות את המשחק מחדש מבלי לאבד עצמים מסויימים.

לצד העדכון הוכרזו שתי חבילת הרחבה להורדה (DLC). האחת בשם Mooncrash אשר זמינה כבר עתה ומוסיפה מצב משחק לשחקן יחיד המתרחש על הירח המשתנה בכל פעם שמשחקים בה ובהמשך השנה יושק Typhon Hunter המוסיף מצב משחק מרובה מרובה משתתפים במעיין משחק של מחבואים בין השחקנים האנושים לחייזרים.

Wolfenstein לעולם לא תצעדי לבד

הכותר Wolfenstein זוכה לכותר המשך בשם Wolfenstein: Youngblood המתרחש בפריז בשנת 1980 במציאות אלטרנטיבית בה הגרמנים ניצחו במלחמת העולם השנייה. בכותר היריות מגוף הראשון מגלמים את שתי בנותיו של בי.ג'יי בלאזקוביץ (BJ Blazkowicz), גיבור המשחקים הקודמים בסדרה. כששני שחקנים יכולים לשחק יחדיו.

הכותר ישוחרר ב-2019 ויגיע אל המחשב האישי וקנסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One.

לצד Wolfenstein: Youngblood הוכרז גם הכותר Wolfenstein: Cyberpilot המיועד למשקפי המציאות המדומה בו מסייעים למחתרת הצרפתית להילחם בנאצים על ידי השתלטות על כלבי שמירה רובוטיים יורקי אש.

קרא עוד:  המשחק Overwatch בדרך לקונסולת Switch

Starfield

באירוע המפיצה הכריזה על מותג חדש לגמרי בשם Starfield, מותג חדש לגמרי שמגיע מהמפתחים של סדרות Fallout ו-The Elder Scrolls. מדובר בחדשות משמעותיות שכן המפתחים של הסדרות הללו לא הוציאו תחת ידם סדרת משחקים חדשה מזה 25 דנה.

באירוע צויין כי זהו "משחק חדש לחלוטין, הדור הבא של המשחקים לשחקן יחיד" מעבר להצגת הסמליל וקדימון ההכרזה המפיצה לא סיפקה פרטים נוספים.

The Elder Scrolls בכל מקום

הכותר The Elder Scrolls זכה לשלל הכרזות: ראשית החברה סיפרה כי היא משיקה מחדש את The Elder Scrolls Legends, משחק הקלפים של הסדרה, כשהגרסה החדשה הכוללת שיפורי לגרפיקה ולממשק המשתמש תהיה זמינה על המחשב האישי ומכשירים הניידים אך גם תעשה את דרכה אל קונסולות ה-PlayStation 4, Xbox One ואפילו אל קונסולת ה-Nintendo Switch.

עוד בתחום המשחקים לניידים החברה הכריזה על The Elder Scrolls Blades, משחק תפקידים המיועד למכשירים ניידים ולמחשב האישי. על במת האירוע מהירו לציין כי מדובר במשחק תפקידים באורך מלא "בעל איכות גרפיקת ברמה של קונסולות" אך באותה נשימה מציע חוויה ייחודית המותאמת לעולם המכשירים הניידים.

Blades יגיע אל המחשב האישי ואל הפלטפורמות הניידות – אנדרואיד (Android) ו-iOS. אך גם אל משקפי המציאות המדומה אך המפיצה לא ציינה לאילו בדיוק. ל-Blades אין תאריך יציאה רשמי אך כבר עתה ניתן להירשם באתר החברה לקבלת גישה מוקדמת טרם השקת המשחק.

את האירוע חתם ההכרזה על The Elder Scrolls VI והוצג קדימון קצרצר המכריז על המשחק. אך כרגע אין על הכותר פרטים נוספים כלל כך שלא שלא סופק חלון השקה או מידע לאלו פלטפורמות הוא מיועד.

צפו באירוע E3 של Bethesda במלואו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.