אפליקציות השבוע

מי צריך תרופות? סבתל'ה תמצא לכם תרופות בחורף וגם: לאיזה איזור לא כדאי להתקרב אם לא רוצים להידבק בווירוס חורפי, לאיזה גובה נערם השלג בירושלים, איך שומרים על כושר בלי לצאת מהבית ועוד. אפליקציות השבוע

Sickweather – זיהוי מחלות בקליק

אחד הסממנים לבואו של החורף, מלבד הוצאת שמיכת הפוך והבגדים החמים מהארון, היא המחלות – הצטננויות, וירוסים למיניהם ושאר מרעין בישין. אז אמנם טרם הומצאה הנוסחה שתחליף את הרופא האנושי, אך בהחלט ניתן לזהות התפרצויות נגיפיות ומחלות בסביבה – בזכות הרשת.

אפליקציית Sickweather מנסה לאתר ולהתריע על התפרצויות של מחלות ו/או נגיפים בקרבתו של המשתמש, והיא עושה זאת בעזרת חכמת ההמונים, דרך הרשתות החברתית והסטטוסים הנכתבים על ידם. כך, לדוגמה, אם האפליקציה מזהה כי גולשים מאזור באר-שבע מתלוננים על שפעת, חום, כאבים או מילים אחרות המתארות מצב של מחלה, האפליקציה תתריע כי נגיף נמצא באזורם ונוכל להיערך בהתאם. האפליקציה משתמשת במידע מקיף מהרשת ומנתחת מיליוני סטטוסים ברחבי העולם. היא מסוגלת לאתר ולזהות את רוב הנגיפים, ביניהם שפעת, הצטננות, וירוסים, סינוסיטיס ועוד. יש לציין שבשום שלב האפליקציה אינה מהווה תחליף לביקור אצל הרופא.

להורדה: אייפון | אנדרואיד

סבתל'ה – תרופות סבתא לחורף, אבל לא רק

אפליקציית סבתל'ה, הפעילה גם כאתר אינטרנט רגיל, מרכזת את כל תרופות הסבתא למיניהן תחת קורת גג אחת. באפליקציה מרוכזות מאות תרופות סבתא המורכבות מרכיבים טבעיים בלבד, כידוע, וכן אופן ההכנה שלהן. בין היתר ניתן למצוא תרופות סבתא לווירוסים כמו הצטננות, שיעול, נזלת, אף סתום וכו'. בנוסף, האפליקציה מאגדת טיפים על מחלות וכיצד להתגונן בפניהן וכן מידע על ויטמינים. אז בפעם הבאה שסבתא אומרת "תלבשו סוודר, קר בחוץ" – תקשיבו לה.

להורדה: אנדרואיד

savtale

Sworkit Lite – אימון אישי בבית

יש שיאמרו שעונת החורף היא מעין שבירת שיגרה מסויימת. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בכל אותם הספורטאים הנוהגים ללכת למכוני כושר ולהתאמן בחוץ – אך כעת הדבר נבצר מהם עקב הגשמים, הקור והרוח שהחורף מביא עימו. אפליקציית הכושר Sworkit Lite, שצברה פופולריות רבה, דואגת שתשמרו על כושר גם כשאתם בבית.

קרא עוד:  ספוטיפיי מציעה 3 חודשים למנוי הפרמיום בחינם

האפליקציה מאגדת בתוכה סדרה של תרגילים שקשורים לפיתוח הגוף ושמירה על כושר, שניתן לבצע אותם בבית. בין היתר ניתן למצוא באפליקציה תרגילים לפיתוח החלק העליון של הגוף, חיזוק השרירים העליונים והתחתונים, מתיחות ועוד. ניתן לקבוע טיימר באמצעות האפליקציה לזמן רצוי לכל תרגיל ואימון, והאפליקציה מצידה תתריע בפני המשתמשים כי נגמר הזמן והגיעה העת לעבור לתרגיל הבא. בנוסף, ניתן באמצעותה לבנות גם תוכנית אימון אישית.

להורדה: אייפון | אנדרואיד

http://www.youtube.com/watch?v=6ipunzInbU0

REI Snow Report – היכן השלג?

אחד הדברים המרגשים בחורף, במיוחד לילדים או לחובבי סקי, הוא השלג. אז אמנם אנחנו עוד לא שוויץ, ואפילו לא מזכירים את אירופה מבחינת כמות השלג שנערם בחוץ – אך גם לחרמון או לירושלים יש במה להתגאות, במעט הזמן שבין הפקק שנוצר עם תחילת היערמות השלג ועד שהחשמל חוזר וכולם חוזרים הביתה להתלונן על הקור.

אפליקציית REI Snow Report תדווח לכם, ובזמן אמת, היכן נערם השלג, לאיזה גובה ומתי צפוי להתמוסס. כמו בכל אפליקציה מסוגה, גם זו משתמשת בחיישן ה-GPS ותוכלו לבחור את האתרים המושלגים בקרבת מיקומכם וכן לחפש אתרי סקי מומלצים ברחבי העולם. בנוסף, בעת ביקור בחו"ל בעונה מושלגת תוכלו להוסיף אתרי סקי חביבים עליכם למועדפים והאפליקציה מצידה תתריע בפניכם מתי צפוי לרדת שלג באזור וכן מהן הטמפרטורות הצפויות באזור. בנוסף, האפליקציה תוכל לשלוח לכם התראות על אזורים ספציפיים ומהו גובה השלג הנערם.

קרא עוד:  עדכון במכשירי האנדרואיד גורם לזלילת סוללה, כך ניתן לשפר את המצב

להורדה: אייפון | אנדרואיד

Water Your Body – אל תשכחו לשתות

אפליקציית Water Your Body תזכיר לכם מתי לשתות, מהן הכמויות הנדרשות ומה ניתן לעשות על-מנת להימנע מהתייבשות. תחילה, יהיה על המשתמש להזין את משקלו ואת גובהו כדי שהאפליקציה תוכל לחשב מהן הכמויות אותן יצטרך לשתות בכל יום במטרה לשמור על אורח חיים בריא. בנוסף, האפליקציה תזכיר למשתמש על-פי השעות אותן קבע מראש, מתי עליו לשתות ובאיזו כמות.

כך, לדוגמה, האפליקציה תשלח התראות למשתמש בזמנים שונים במהלך היום בהתאם לפעולה אותה הוא מבצע, והמשתמש מצידו יוכל לבחור האם לדחות את השתייה ולאיזה זמן מועדף. בנוסף האפליקציה תציג בפני המשתמש גרף המתאר את תהליך התמדתו וכן יעד מסוים שיהיה עליו לעמוד בו.

להורדה: אנדרואיד

WaterYourBody

Yahoo Weather

אי אפשר לדבר על אפליקציות חורף בלי אפליקציית מזג אוויר, ומי אם לא זו הנחשבת לאחת הטובות והוותיקות ביותר -Yahoo Weather.

מלבד הטמפרטורה המדויקת באיזור בו אתם נמצאים, האפליקציה תציג גם נתונים טכניים שונים, דוגמת מהירות וכיוון הרוח, גובה הגלים, משקעים ברומטרים ועוד לא מעט נתונים שאתם רגילים לשמוע בחדשות ולא תמיד מבינים מה הם אומרים. בנוסף, האפליקציה תציג תחזית לימים הקרובים בממשק ידידותי ונעים לצפייה וניתן לחפש גם תחזיות בערים שונות ברחי הגלובוס.

עם זאת, אחד המאפיינים הבולטים של האפליקציה הוא התמונות המרהיבות אותן היא מציגה בהתאם לאזורכם ולמקומות שאתם מחפשים בהתחשב במזג האוויר. כך, לדוגמה, באזור ירושלים, בחורף, תוצג תמונה של הכותל או אחד מסממני העיר בליווי גשם, ברקים וכדומה, ובפריז ביום קיצי תוצג תמונה של מגדל אייפל או שער הניצחון. ניתן להוסיף מספר ערים בעולם לרשימת המועדפים.

להורדה: אייפון | אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר בנקסטר מבית מאקו