המגבלות הטכנולוגיות בראשיתו של עולם הצילום גרמו לכל התמונות לצאת בגווני אפור. אך נראה שלא משנה עד כמה חדות וצבעוניות התמונות בעידן שלנו, תמיד נרצה להתרפק על ברכי הנוסטלגיה ולצלם תמונות שחור-לבן, ממש כמו בימים עברו. בנוסף, ישנם אומנים המתמחים בצילום תמונות שכאלה. בחרנו חמש אפליקציות איתן תוציאו תוצאות מושלמות בגווני אפור.

שואבים השראה

Hypocam משמשת כממשק צילום המסוגל לצלם רק בגווני אפור. ניתן לשחק עם פרמטרים רבים הנוגעים לתמונה, ולקבוע איזה צבעים בתמונה המקורית יקבלו דגש ויתבטאו כגווני אפור חזקים יותר. משתמשי האפליקציה ימצאו עמוד תוכן שלם הכולל מגוון השראות ליצירת צילומי שחור-לבן. כמו כן, ניתן לרכוש פילטרים נוספים.

להורדה (אנדרואיד/iOS)

צובעים רק את האובייקט

אפקט אומנותי שחביב על רבים הוא להפוך את רקע התמונה לשחור-לבן, ולהשאיר רק אובייקט ספציפי צבוע. כך, למשל, ניתן להדגיש פרטי לבוש או מכוניות על רקע בעל צבעים דומים. אחת מהאפליקציות שמאפשרת לעשות זאת היא Color Pop Photo Editor. באמצעותה תוכל "לצבוע" עם האצבע את האובייקט הרצוי, יחד עם האפשרות לשלוט בגודל המברשת.

להורדה: אנדרואיד | iOS

החליטו על הגוון השולט

בדומה לאפליקציות האחרות, גם Black and White Camera כוללת ממשק צילום שיספק תמונה בגווני אפור, אך לגוונים הללו ניתן להוסיף 'נגיעות' של צבע שישלט בתמונה כמו חום, אדום, כחול וירוק – מה שיהפוך את התמונה לנוסטלגית במיוחד. לאפליקציה ממשק צילום מאוד פשוט, ובגרסה החינמית קופצות פרסומות מדי פעם.

להורדה (אנדרואיד)

Image result for Black and White Camera Designveloper

אומנות בשחור-לבן

אפליקציית Prisma הפופולרית יצרה התלהבות רבה כשבאמצעות אלגוריתמים מיוחדים הצליחה להפוך כל תמונה ליצירת אומנות של ממש. ובאומנות, כמו באומנות, יש הרבה שחור-לבן וכך גם באפליקציה תוכלו למצוא פילטרים רבים שיהפכו כל תמונה לציור שחור-לבן שאם היה תלוי במוזיאון הייתם משלמים תמורתו ממון רב.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מוותרים על הסלפי

Lenka פותחה על ידי צלם בעל-שם עולמי – קווין אבוש. למרות שגם חובבנים יפיקו ממנה הנאה, היא משדרת מקצועיות רבה. למשל, "מתוקף החלטות יצירתיות אשר נובעות מהפילוסופיה האומנותית של המפתחים" לא תוכלו להשתמש במצלמה הקדמית והשימוש במבזק מדליק אותו באופן קבוע, ולא רק בעת צילום.

להורדה (iOS)

Image result for Lenka APP