עבור רבים, המכשירים החכמים נחשבים כעוזרים אישיים ועליהם מאוחסנים פריטים רבים שכה חשובים לנו ואיננו רוצים שילכו לאיבוד או שיתגלו לעיני זרים. יחד עם פתרונות הגיבוי שצצים מכל עבר כמו שירותי הענן השונים, חשוב שתכירו אלו אפליקציות תסייענה לכם לשלוט על המכשיר מרחוק, לנעול או למחוק את התוכן שבו ולעיתים למצוא אף היכן הוא מסתובב.

1. Soluto

אם מכשירכם אבד או נגנב, מרבית השירותים יציעו לכם לאתר אותו באמצעות GPS ולראות על גבי מפה היכן בדיוק נמצא המכשיר. מה תעשו עם המידע הזה? אם אתם אמיצים מספיק תוכלו לצאת למשימות בילוש אחר מכשירכם, או לפנות לתחנת המשטרה הקרובה. כך או כך, זוהי בהחלט אופציה מתבקשת וגם אפליקציית Soluto מאפשרת להשתמש בה. יחד עם זאת תוכלו להפעיל אזעקה רעשנית במכשיר, גם כשזה נמצא על רטט או על שקט. כמו כן תוכלו למחוק או לגבות אנשי קשר, תמונות וקטעי וידאו, וישנו גם פיצ'ר המסייע בשחזור והעברת תוכן למכשיר חדש, אם לא תצליחו לעלות על עקבותיו של המכשיר הישן.

מחיר: הגרסה הבסיסית חינם. תכונות פרימיום בתשלום.
הורדה: iOSאנדרואיד

 

2. AVAST – Mobile Security & Antivirus 

גם אפליקציות אנטי-וירוס של החברות הגדולות בעולם מאמצות לעצמן תכונות הגנה בפני גניבה ואובדן, כך שבכלי אחד ניתן לקבל חבילת הגנה של ממש. האפליקציה של חברת Avast מגינה על משתמשיה מפני וירוסים, תוכנות זדוניות ונסיונות פישיניג דרך SMS, דואר אלקטרוני ועוד. לצד כל אלה, ניחשתם נכון, מאפשרת האפליקציה לעקוב אחרי מכשיר אבוד או גנוב, להשמיע קולות אזעקה בכדי להקל על מציאתו ואף לנעול אותו מרחוק ולצלם את פרצופם של המנסים לפתוח אותו. אחת התכונות יוצאות הדופן מאפשרת להגדיר שהמכשיר יפעיל אזעקה וישלח מיקום כשהוא נישא אל מחוץ לטווח שהגדרתם מראש, כך שאם מישהו חומד את מכשירכם משולחן בית הקפה בו אתם יושבים, הוא מהר מאוד יצטער על כך.

מחיר: חינם, למעט תכונות בודדות שבתשלום.
הורדה: אנדרואיד

 

3. Lookout Security & Antivirus

קרא עוד:  וואווי כבר מצאה פתרון תחליפי ל-Google Maps

ועוד אפליקציה דומה מאוד המעניקה גם שירותי אנטי-וירוס וגם איתור והשתלטות מרחוק על מכשיר אבוד. באמצעות האפליקציה תוכלו לקבל התרעת דואר אלקטרוני הכוללת תמונה ומיקום כאשר מישהו מנסה להתעסק עם המכשיר. עוד ניתן לנעול את המכשיר מרחוק, לפרסם הודעה אישית לגנב ואף לבצע מחיקה של הנתונים מרחוק (רק באנדרואיד). וכמו באפליקציות האחרות – האפליקציה הבסיסית ניתנת להורדה בחינם, אך עבור חלק מהתכונות תצטרכו לשלם. שבועיים התנסות מלאה במתנה.

הורדה: iOSאנדרואיד

 

4. Cerberus

אפליקציה פופולרית ודוברת עברית המאפשרת שליטה מרחוק, גם באמצעות אתר האינטרנט שלה וגם באמצעות פקודות הנשלחות ב-SMS למכשיר. אם מכשירכם אבד או נגנב תוכלו לאתר את מיקומו ולעקוב אחריו על גבי מפה. גם פה תוכלו להפעיל סירנה רועשת גם אם המכשיר שקט, מחיקה מרחוק, נעילת מכשיר ואפשרות להקליט קבצי אודיו מהסביבה בה המכשיר נמצא. כמו כן, ניתן לעקוב אחרי רשימת השיחות היוצאות והנכנסות, האם הוחלף כרטיס SIM ומידע על הרשת איתה עובד המכשיר.

מחיר: 2.99 אירו חד פעמי. גרסת נסיון לשבוע חינם.
הורדה: אנדרואיד

Cerberus

5. Android Device Manager

ייתכן כי רובכם לא יודעים, אבל במכשיר האנדרואיד שלכם ישנו שירות לאיתור ומחיקה מרחוק. קוראים לו Android Device Manager והוא שירות שנוסף לכלל מכשירי האנדרואיד מגרסה 4.0 בשנה שעברה על ידי גוגל. כדי להשתמש בו לא צריך לעשות דבר, ורק להיכנס לאתר הייעודי עם שם המשתמש והסיסמה שלכם בגוגל, לבחור את מכשירכם מהרשימה ומה תרצו לבצע. תחילה, השירות ינסה לאתר את המכשיר על גבי המפה ובמידה ולא יצליח הוא יציג את מיקומו בפעם האחרונה שהוא נראה שם. בנוסף יש כפתור המאפשר לבצע נעילה של המכשיר מרחוק, צלצול וכן מחיקה ואיפוס להגדרות יצרן, אולם אפשרות זו דורשת לבצע הגדרה קטנה לפני כן בהגדרות של השירות במכשיר עצמו.
Android Device manager
למרות שמדובר בשירות חביב ופשוט לשימוש, יש לציין כי הוא לא תמיד מצליח לאתר את המיקום המדויק, במיוחד כאשר קישוריות ה-GPS כבויה ובמידה והמכשיר מנותק מהרשת אז אין כל יכולת לאתר אותו כלל.
המחיר: חינם
הורדה: בנוי בהגדרות המכשיר

6. Find My iPhone

קרא עוד:  מסתמן: פייסבוק תוותר על הצגת פרסומות בוואטסאפ

אם אתם מחזיקים במכשירי אפל (Apple), החברה דאגה לכם לאפליקציית השתלטות ייעודית במקרים של אבדן או גניבה. לאחר ההורדה תצטרכו להיכנס אליה עם פרטי ה-iCloud שלכם ולוודא שאישרתם שם מראש את השימוש בה. באמצעות האפליקציה תוכלו לעקוב אחרי המכשיר על גבי מפה, לנעול אותו מרחוק, להשמיע צליל חזק במשך שתי דקות, להציג הודעה או למחוק את כל הנתונים שבמכשיר.

מחיר: חינם.
הורדה: iOS

findmyiphone

7. Fone Home

אם מישהו גנב לכם את המכשיר, כדאי שתקחו את העניינים לידיים ותקבלו שליטה מירבית על מכשירכם. באמצעות האפליקציה תוכלו לשלוח מרחוק פקודה למצלמת המכשיר לצלם תמונות ולשלוח אותן לאזור האישי שבאתר החברה. כמו כן, תוכלו לבקש מהאפליקציה שתפתח בפתאומיות כל עמוד אינטרנט על מסך המכשיר, כך תוכלו לתקשר עם המוצא הישר (או עם הגנב הפחות ישר), להפעיל סירנה שתקל עליכם בחיפושים או שתתריע על הגנב בפני העוברים והשבים בסביבתו. באמצעות האפליקציה תוכלו לקבל עדכונים על מיקומו המדוייק של המכשיר אחת לדקה.

מחיר: עבור גרסת ה-iOS תשלמו $2.99, גרסת האנדרואיד חינמית.
הורדה: iOSאנדרואיד

8. Zikk

וכדי לסיים באווירה אופטימית, חשוב לזכור שניתן להשתמש בפונקציית השליטה מרחוק גם כשהמכשיר נמצא בידיו של בעליו המאושרים. אפליקציית Zikk הישראלית מאפשרת לכם לסייע לחבר שמתקשה בתפעול תכונות שונות הקשורות להגדרות המכשיר, וזאת באמצעות השתלטות מרחוק על מכשירו. גם המכשיר השולט וגם המכשיר הנשלט צריכים להתקין את האפליקציה, וכל אחד מהם מקבל שם משתמש ומספר אישי. כך ניתן לאתר את המשתמשים השונים, והשולטים יוכלו לסייע לנשלטים בעדכון הגדרות האינטרנט האלחוטי, עדכון הגדרות תצוגה, הורדת והסרת אפליקציות ועוד. לא תצטרכו לנסוע עוד לסבתא כדי לעזור לה להסתדר עם הסמארטפון שברשותה! ואולי בעצם חבל שכך…

מחיר: גרסה בסיסית בחינם, תכונות נוספות בתשלום.
הורדה: אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר Nexter מבית מאקו.