את מסכי ה-LED ראינו כבר בטלוויזיות, אך במסכי המחשב הם עדיין נחשבים יקרים. המסכים בעלי טכנולוגיה תאורה אחורית ב-LED במקום פלורוסנט שבפאנלים TN, מה שנותן למשתמש חסכון באנרגיה וניגודית גבוהה יותר. המסך החדש מדגם G922HDAL מגיע בגודל 18.5 אינצ’ רחב ביחס 16:9 1366×768, ניגודיות דינאמית 1:5,000,000 (או 1:1000) ומהירות תגובה 5ms. בנוסף הוא מציע חסכון בחשמל עד 35% בהשוואה למסכי LCD סטנדרטים. חסרון שמצאנו בו שהחיבור למחשב יתבצע בממשק אנלוגי D-sub ולא בחיבור DVI, לכן כדאי לשים לב כי למחשבכם קיים חיבור שכזה.

חברת BenQ מביאה עתה את טכנולוגיית ה-LED לראשונה לתחום מסכי המחשב ובמחיר אטרקטיבי ושווה לכל נפש – רק 100 ₪ יותר ממסך LCD רגיל.

עם השקת קטגוריית ה-LED החדשה בארץ מציעה חברת BenQ העולמית את הדגם הראשון  G922HDAL שבין מאפייניו: גודל 19 אינטש (16:9) ,יחס הניגודיות הגבוה ביותר בשוק המסכים – של 1:5,000,000 המאפשרת חדות וניגודיות גבוהה במיוחד, אבחנה בפרטים גם בתמונות כהות לגמרי, צבעים מרהיבים ועשירים עם תצוגה מדויקת וחדה של כל פרט בתמונה, ועיצוב, יוקרתי ואלגנטי.

מסכי LED מציעים בנוסף יתרונות אקולוגיים ירוקים התורמים לאיכות הסביבה ובראשם חסכון משמעותי בצריכת החשמל בשיעור של כ-35%. בנוסף,  בשונה ממסכים רגילים, מסכי LED אינם כוללים כספית ועל כן לא יזהמו את הסביבה בתום מחזור החיים שלהם. כמו כן – בתהליך הייצור שלהם נפלטת כמות מועטה מהמקובל של דו תחמוצת הפחמן . בכך BenQ עונה גם על הצורך החשוב בעולם המערבי של השמירה על איכות הסביבה, וכן בחסכון משמעותי לצרכן בחשמל , בצריכת חשמל הנמוכה משמעותית ממסכים בטכנולוגיה רגילה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.