כמה שבועות לפני שמכשירי iPhone 7 החדשים אמורים להגיע לחנויות, ולאחר שכבר שלחה את ההזמנות לאירוע ההכרזה, ואפל (Apple) צריכה להתמודד עם בעיות חדשות שקשורות דווקא למשפחת iPhone 6. לפי הדיווחים מדובר בבעיה במסך המגע של הטלפון. בעיה זו גורמת לפס אפור להבהב בחלק העליון של המסך, ככל הנראה כתוצאה מחיישני מסך תקולים.

דיווחים אחרונים טוענים לא פחות מ-11% מכל התלונות שמגיעות לאחרונה לחנויות אפל קשורות לתופעה הזו. לאפל אין דרך לתקן אותה באופן גורף, אבל לפי הדיווחים מעבדות עצמאיות יכולות להתמודד עם התקלה. הבעיה, ככל הנראה, קשורה לבעיה אחרת בה נתקלו מכשירי iPhone 6 Plus בתחילת דרכם – פרשת בנדגייט המפורסמת, השם שניתן לתופעה בה המכשירים היותר גדולים של אפל היו רגישים במיוחד לכיפוף והתעקמות.

מתברר ש-90% מהמכשירים שסובלים מבעיית המגע הם אכן מכשירי iPhone 6 Plus שהמסך שלהם התעקם קלות, בצורה כזו או אחרת, בגין הפעלת כוח כלשהי. אפל השתמשה בדבק כדי לחבר את המסך למכשיר, והוא ככל הנראה לא מגן מספיק טוב על השבבים כאשר הטלפון מתעקם. גם חיישן טביעות האצבע, אגב, רגיש במיוחד לכל כיפוף בגוף. מכשירי iPhone 6s, דרך אגב, חסינים מפני התקלה גם משום שהם עשויים מאלומיניום חזק יותר ולא מתכופפים, וגם כי חיישני המגע שלהם הוזזו ושולבו יחד עם חיישני ה-3D Touch.