אחרי הרבה ציפיות, ובעיקר שמועות,  אפל שלחה השבוע הזמנות לאירוע השקה של מה שנראה, אם לשפוט לפי הצללית, כמו מכשיר ה-5 iPhone. השמועות ברשת על המכשיר כבר התחילו לצוץ לפני שנתיים, מאז יציאתו של ה-iPhone 4 לשוק, ולמרות שאולי הן לא ממש מגוונות , אין ספק שהן רבות. החלטנו, לקראת ההשקה האמיתית, לאסוף את שלל השמועות ולרכז אותן במקום אחד.

עיצוב – שונה אבל דומה
מידי שנה, כל אחד מאתרי הטכנולוגיה מנסה לנחש כיצד ייראה מכשיר ה-iPhone הבא, כאשר חלקם נוטים להגזים (עם עיצובים שכוללים גוף שקוף או הולוגרמות), וחלקם מתקרבים יותר לתוצר הסופי. הפעם, באורח פלא, אף עובד של אפל לא "שכח במקרה" את המכשיר המדובר בשום מסעדה באמצע מקום הומה אדם, אך ההדלפות מספיקות לנו כדי לנחש כיצד ייראה ה-iPhone הבא.

אחד הדברים הטובים בנוגע לעיצוב של המכשיר החדש, הוא גודל המסך שגדל מ-3.5 אינץ' ל-4 אינץ'. המסך, אף על פי שצפוי לגדול, יישאר באותו רוחב כאשר רק יהפוך גבוה מעט יותר. רזולוציית המסך תהיה 640X1136 פיקסלים, ו-9to5Mac הצליחו להוכיח כי iOS 6, מערכת ההפעלה החדשה, תתמוך ברזולוציה הזו, מה שרק מחזק את השמועות שהמסך אכן יהיה ארוך יותר. מה ש-9to5Mac עשו, זה לקחת את סימולציית ההדמיה של iOS 6, אותה סימולצייה אשר מקבלים המפתחים, ובעזרת כמה תוספים הצליחו להפעיל את ההדמייה של iOS 6 ברזולוציה של 640X1136. כאשר עשו זאת, התגלו בפניהם חמש שורות של אפליקציות במסך הבית במקום ארבע, מה שמוכיח את אמיתותן של השמועות לגביי המסך.

המכשיר גם צפוי להיות דק וקל יותר. בנוסף, חיבור האזניות הועבר לתחתית המכשיר. כמו כן, יהיה לו, ככל הנראה, מחבר נתונים חדש להטענה וחיבור למחשב, מה שאומר שהמטענים/כבלים מהדורות הקודמים לא יהיו שימושיים. גב המכשיר צפוי להיות מתכתי במקום הזכוכית בדגמי ה-iPhone 44S, ומבנה האנטנה, שתקיף את המכשיר בדומה לדגמים הקודמים, צפוי להשתנות על מנת למנוע את הבעיות שקרו בעת השקת ה-iPhone 4.

מעבד – דעות חלוקות
לאפל יש מסורת בשנים האחרונות: ב-2010 הציגה החברה, ביחד עם ה-iPad, את מעבד ה-A4 של החברה, ובסוף 2010 הציגה החברה את ה-iPhone 4, שהיה המכשיר השני שהגיע עם המעבד החדש. בתחילת 2011 הציגה החברה, ביחד עם ה-iPad 2, את מעבד ה-A5, ובסוף 2011 הציגה את ה-iPhone 4S שהגיע עם אותו מעבד. בתחילת השנה הציגה אפל, ביחד עם ה-iPad החדש, את מעבד ה-A5X – מעבד כפול ליבה עם מאיץ גראפי מרובע ליבה לצורך הרצת משחקים בצורה טובה וחלקה יותר. מצד אחד, אם אפל תבחר להמשיך את המסורת של השנתיים האחרונות, נראה ב-iPhone החדש גם כן את מעבד ה-A5X. מצד שני, אפל לא תרצה להשאר מאחורי כל שאר היצרניות ולהציג טלפון חכם עם מעבד כפול ליבה (A5X), ולכן בוודאי תציג מעבד מרובע ליבה, שיקרא, על פי השמועות, A6. כמו כן, אנו מצפים לראות תמיכה ב-LTE וב-NFC, והמכשיר בוודאי יהיה המכשיר השני של אפל שיגיע עם 1GB זיכרון RAM (אחרי ה-iPad החדש).

קרא עוד:  מעבד מסתורי של קוואלקום הופיע ב-Geekbench. האם זה Snapdragon 865?

מצלמה – "שיפורים קטנים"
ב-2010, כשאפל השיקה את ה-iPhone 4, אחת התכונות הבולטות שלו הייתה המצלמה שכיום כבר מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם של משתמשי הטלפונים החכמים. אחד המאפיינים שהגדירו את מצלמת המכשיר כטובה, היה שילוב ארבע עדשות  בתוף גוף המצלמה, שהפכו את התמונה לטובה הרבה יותר גם בתנאי תאורה גרועים. ל-iPhone 4S נוספה עוד עדשה נוספת, מה שהפך אותה, ביחד עם הוספת 3MP, לאחת המצלמות הטובות ביותר שקיימות בשוק. ב-iPhone הבא, אפל תוכל להפתיע ולהגדיל את איכות המצלמה מ-8MP ל-12MP, אך הסיכויים שזה יקרה הם קלושים. מה שכן סביר להניח שיכול לקרות, זה הוספת עדשה נוספת לצורך איכות תמונה טובה עוד יותר. איכות ההקלטה, כמובן, לא יכולה להיות טובה יותר מ-1080P Full HD שכבר קיימת ב-iPhone 4S. השיפורים במצלמה שצפויים להיות ב-iPhone הבא אמורים להיות בערך באותו סדר גודל של השיפורים שסמסונג הכניסה למצלמת ה-Galaxy S III – שיפורים שנראים לעין, אך לא משמעותיים.

השינויים ב-iOS6 כוללים התאמה למסך ארוך יותרמערכת הפעלה – iOS 6+הפתעה
על iOS 6 כבר שמענו (ואפילו סיקרנו), אך גם בשנה שעברה אפל הפתיעה בעניין התוכנה וכנראה שגם השנה מחכה לנו הפתעה כלשהי. בשנה שעברה אפל לא טרחה לחשוף את Siri, העוזרת הקולית המתוחכמת, עם iOS 5, על אף ש-Siri היא עניין תכנתי ולא חומרתי. הסיבה לכך היא ש-Siri נשארה בלעדית ל-iPhone 4S על אף שהיא יכולה לעבוד באופן חלק גם עם מכשירים ישנים יותר. זוהי אסטרטגיית שיווק של אפל שמוכיחה את עצמה שנה אחר שנה. כך או כך, כנראה שגם השנה, בחשיפת ה-iPhone החדש, נזכה לראות עוד מאפיין מבוסס תוכנה של iOS 6 אשר יישאר בלעדי ל-iPhone 5.

קרא עוד:  גוגל מסבירה מדוע מחוות המגע ב-Android Q מהירות ונוחות יותר לרוב המשתמשים

כפי שכבר הזכרנו, iOS 6 הותאמה לשימוש במסך הארוך יותר של ה-iPhone 5. מערכת ההפעלה החדשה, iOS 6, כוללת כמה וכמה חידושים, בניהם נמצא שילוב של Facebook במערכת ההפעלה, עיצוב האפליקציות המובנות מחדש, מצב "נא לא לנפריע", מפות חדשות לגמריי, ועוד כמה וכמה תוספים עליהם תוכלו לקרוא בסקירה שלנו. ב-iOS 6, הגברת Siri מצאה את דרכה אל ה-iPad החדש. iOS 6 נמצאת כרגע בבטא רביעית ותאריך זמינותה למשתשמים ייחשף רק בכנס הקרוב של אפל. iOS 6 תהיה זמינה ל-iPhone 4, iPhone 4S, iPad 2, iPad 3, iPod Touch 4 Gen ול-iPhone 3GS המזדקן. שימו לב, כל התכונות של iOS 6 יעבדו רק על ה-iPad החדש ועל ה-iPhone 4S, כאשר על מכשירים ישנים יותר רק חלקן יעבדו.

רענון לשאר המכשירים
חוץ מה-iPhone הבא, שצפוי להיות כוכב הערב, אפל צפוייה לחשוף גם את סדרת ה-iPod החדשה ו-iPad Mini. השמועות לגביי ה-iPod Touch הבא מדברות על מסך גדול יותר ומעבד A5, בעוד ה-iPod Nano צפוי לכלול מצלמה ועוד כמה מאפיינים שיהפכו אותו למתחרה ל-SmartWatch של סוני. בקשר ל-iPad Mini, השמועות לא מדברות הרבה, אך ניתן להסיק שיהיה לו מסך קטן יותר, מעבד חלש יחסית, ומחיר נמוך בהתאם. אם באמת יוכרז iPad Mini, הוא צפוי להיות מכשיר שייכנס לספרי ההסטוריה בתור המכשיר הראשון של חברת אפל שיהיה מיועד לשוק הביניים, בעוד מאז שהוקמה היא עסוקה בלייצר מכשירים איכותיים לשווקים הגבוהים.

לסיכום – It's almost here
בכל שנה, הופך מכשיר ה-iPhone באופן אוטומטי לסמארטפון הטוב בעולם עוד לפני שמוכרז. בשנים האחרונות, משימה זו הופכת קשה יותר ויותר עם מתחרים שראויים לתואר הנחשק אפילו יותר, כאשר בראשם עומד ה-Galaxy S III של סמסונג שלאחרונה קבע שיא בתור המכשיר שהצליח להדיח את ה-iPhone 4S, ששלט מאז ומתמיד, מראש טבלת המכירות. השנה, תצטרך Apple לעבוד קשה על מנת להוכיח שלה מגיע כתר הסמארטפון הטוב ביותר, ואם להאמין לשמועות – היא הולכת בדרך הנכונה. עקבו אחרינו לקבלת עדכונים שותפים מהכנס של אפל שייערך ב-12 לחודש, יום רביעי הקרוב, בשעה 20:00 בשעון ישראל.

סייע בהכנת הכתבה: אור אהרון