חברת בזק, השיקה היום (ד') את הנתב החדש בשם "Be", פרי פיתוח, תכנון ועיצוב של החברה. לדבריה, Be יאפשר למשתמש גלישה רציפה ובטוחה במהירות של עד 1 ג'יגה-ביט עם תמיכה בהזרמת וידאו באיכות 4K.

Be תומך בכל הטכנולוגיות האחרונות ותומך גם בהתפתחויות עתידיות כגון הרחבת רכשת ה-WiFi עם טכנולוגיית Mesh או חיבור לסיבים אופטיים, תשתית שכבר פרוסה עבור 1.6 מליון לקוחות אך יש צורך בעוד השקעה נוספת על מנת שזו תהיה פעילה.

מלבד הצד הטכנולוגי, בזק שמה דגש על הצד העיצובי וממשק המשתמש של הנתב. Be מעוצב קצת אחרת, כזה שיגרום למשתמש להניח אותו במרכז הבית כפריט עיצובי ובכך גם לפתור בעיות גלישה מאחר ואלה נוצרות לעיתים כאשר ממקמים את הנתב במקום נסתר, שאינו מאפשר לקלוט את הרשת האלחוטית בצורה אופטימלית.

בנוסף, הסירה בזק מהנתב את כל הנוריות החיווי והציבה נורה אחת בודדת המסמנת את מצב המכשיר בעזרת צבעים שונים. כל ממשק הנתב מנוהל דרך אפליקציה ייעודית בעברית המאפשרת הגדרת הרשת האלחוטית, ניהול מכשירים מחוברים, הודעות על ניסיונות תקיפה ועוד.

מבחינה טכנית, Be מצויד בעל מעבד כפול ליבה במהירות 1 גיגה-הרץ עם 512 מגה בייט זיכרון עבודה. הנתב תומך בשתי רשתות בתדרי 2.4 ג'יגה הרץ (802.11n2x2) ו-5 ג'יגה הרץ (802.11AC 3×3) עם שבב של ברודקום, כאשר בפועל מוצגת רשת אחת והנתב ידע לנתב בין שתי הרשתות בהתאם לתמיכה של מכשירי הקצה. כמו כן הוא תומך בטכנולוגיית DSL השונות.

קרא עוד:  סדרות הטלוויזיה החדשות של LG הגיעו לישראל

נתב Be יכלול שירותים אינטגרלים כגון הגנת סייבר וכן הבית החכם של בזק, Bhome המתחבר למגוון מוצרי IOT הקיימים כיום ועתידים להיות מושקים בהמשך השנה.

גיל רוזן, סמנכ״ל השיווק והחדשנות של בזק, אומר כי "ה-Be הופך את הנתב הביתי למכשיר חכם ומתקדם לניהול החיים האינטרנטיים בבית, ה-Be הינו המשך ישיר לאסטרטגיית החיים החכמים של בזק ופתרון מושלם לבית הישראלי המתקדם שבו כבר בממוצע יש 11 מכשירים מחוברים ושימוש בלתי פוסק בתכני וידאו ושירותים זוללי רוחב פס, יחד עם צורך תמידי בהגנת סייבר". עוד הוסיף כי "אנו חיים בעולם של 'חיים מחוברים' והבית של כל אחד מאתנו הפך להיות חכם יותר, ולשם כך יש צורך בפיתוח ציוד מתקדם שמתיישר עם ההתפתחות הטכנולוגית. במקביל תכננו את הנתב כך שיהיה ידידותי למשתמש וקל לתפעול ויהווה חלק טבעי מההתנהלות האנושית בבית הטכנולוגי".

Be יהיה זמין ללקוחות לאחר חג הפסח, כאשר מחירו אינו ידוע אך יהיה במודל השכרה חודשי כפי הנהוג כיום בבזק.