כן הרגע הזה הגיע, חברת בלאקברי (לשעבר RIM) משחררת את אפליקציית ההודעות שלה BBM  (BlackBerry Messenger) לחנות ה-Itunes  של אפל ובימים הקרובים גם ל  Google Play Store של אנדרואיד. הידיעה לא הפתעה גמורה כי כזכור, בחודש מאי הודיעה החברה כי תשחרר את האפליקציה לשתי פלטפורמות ענק אלו.

יש מקום לאפליקציית מסרים נוספת?
עם WhatsApp, Hangouts ,Facebook Messenger, Viber ו-ChatOn של Samsung נראה כי ה- BBM של בלאקברי תתקשה להתנחל לנו בלבבות (וגם במכשירים). יחד עם זאת צריך לזכור שמדובר בשירות מסרים פופולארי מאוד שמפיק עד כה מספרים מרשימים: 60 מיליון משתמשים עם ממוצע שימוש יומי של למעלה מ-90 דקות ולמעלה מ 10 מיליארד הודעות שנשלחות מידי יום וכל זה רק במכשירי בלאקברי. כמו כן קיימים כל התכונות המוכרות כגון שיתוף תמונות וקבצי קול, יצירת קבוצות של עד 30 משתמשים ובדיקת סטטוס הנמען.

האפליקציה תהיה כמובן חינמית, כאשר הזמינות היא למערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת ICS ומעלה, וגרסאות iOS 6 ומעלה למשתמשי מכשירי אפל.
נכון להרגע היא לא תהיה זמינה לטאבלטים אלא רק לטלפונים סלולריים.

משתמשי אנדרואיד תתאפקו עוד קצת ואל תנסו עדיין להוריד מהחנות את ה BBM  שכן היא עדיין לא שוחררה באופן רשמי וכרגע יש רק חיקויים זולים.

כתב: חיים פרץ

עדכון: השמחה הייתה מוקדמת: באופן מוזר בלקברי משכה את האפליקציה מהחנות ולא ברור מדוע ומתי היא תחזור. בינתיים האפליקציה לאנדרואיד דלפה לרשת עוד בשבוע שעבר ורשמה מעל מליון הורדות.