תאגיד ה-BBC הבריטי הכריז על העיצוב הסופי של המיני-מחשב שלו, שאמור להוות אלטרנטיבה ל-Raspberry Pi. הפרויקט, שזכה לשם Micro:bit, הוצג לראשונה בחודש מרץ האחרון כיורש של ה-BBC Micro משנות ה-80. מדובר על מעין מערכת על-שבב שלמה בגודל כרטיס אשראי, שמיועדת בעיקר כדי ללמד ילדים איך בונים ומתכנתים בסביבת המחשוב. ה-BBC כבר הבטיח לתרום מיליון יחידות כאלו לבתי ספר יסודיים בכל רחבי בריטניה החל מאוקטובר הקרוב לכשיושק.

המחשב עצמו מגיע בגודל של 4 על 5 סנטימטרים ורץ על שבב ARM Cortex M ב-32 ביט, מכיל 25 נורות לד אדומות לתכנות, חיישן לזיהוי תנועה, מגנומטר שמסוגל לזהות לאיזה כיוון פונה המחשב, ושני כפתורים שניתן לתכנת את פעולותיהם. בנוסף הוא מכיל קישוריות בלוטות', חריץ מיקרו USB וחמישה מעגלי I/O כאשר הוא תומך בשפות סטנדרטיות כמו JavaScript, C++, Python, ו-Blocks.

ה-BBC יעניק חשבון משתמש בחינם ב-microbit.co.uk שכדי לעודד פיתוח של תוכנות וכדי שילדים יוכלו לבחון את אותן על סימולטור לפני שהם מעלים אותן דרך המחשב ובהמשך יאפשר רכישה גם לצרכנים שאינם תלמידים, ואף יפתח חברה מיוחדת שתסייע לו בשיווק ובהפקה של המחשבים לבריטניה ולרחבי העולם. בנוסף ישחרר ה-BBC את התכנון והרכבת הלוח בקוד פתוח. פרויקטים ראשונים ופרטים נוספים אפשר לקרוא באתר ה-BBC.