סניף אמסטרדם של חנות ה-Apple Store פונה אתמול (ראשון) לכמה שעות, לאחר שסוללת iPad שהתחממה יתר על המידה החלה להתנפח ולפלוט גזים רעילים לאוויר. עובדי החנות דאגו מייד לפנות את הלקוחות ולסגור את מרחב החנות, ואילו האייפד עצמו הוכנס לתוך מיכל אטום ואף כוסה בחול בכדי למנוע פליטה נוספת של גזים. 

כוחות החירום שהגיעו למקום אישרו כי לא נשקפת סכנה נוספת, וערכו בדיקה רפואית לעובדים – שלושה מהם נתגלו כסובלים מקשיי נשימה הנובעים מפליטת הגזים. האייפד עצמו לא התלקח או התפוצץ, ולא נדרשו צעדים נוספים מלבד פינוי הסוללה המקולקלת ואוורור החנות למשך יתרת היום.

מוקדם יותר החודש פורסם בסין סרטון וידאו בו נראה מכשיר iPhone 6 המונח סמוך לשמשה הקדמית של רכב, ובשלב מסוים מתחיל להתלקח – לכאורה באופן ספונטני. מאוחר יותר התברר כי הסוללה המותקנת במכשיר שבער לא הייתה סוללה מקורית, אלא רכיב חלופי שהותקן במעבדה פרטית בתחילת השנה. עובדה זו, לצד חשיפת המכשיר לחום קיצוני בתוך הרכב, גרמה לגולשים רבים להאשים דווקא את בעלי המכשיר בכך שרשלנותם כמעט וגרמה לאסון. במעבדת התיקונים הסכימו להחליף את הסוללה, אך מסרבים להעניק פיצוי על הנזק למכשיר או לרכב.

https://www.youtube.com/watch?v=E57p5RmLyz4