בנק הפועלים יאפשר חשיפת שירותים לגורמי צד שלישי, תוך שילוב שירותים בנקאיים באפליקציות צד שלישי, בענן Azure של מיקרוסופט. עבור המהלך הוקמה בבנק הפועלים פלטפורמה על בסיס הענן Azure המבוססת על Open API, שירות מיקרוסופטי מובנה בענן. התוצאה הראשונה של הפלטפורמה היא מהפכת התשלום באפליקציית Bit שאפשרה לאחרונה הזמנה ללא כרטיס אשראי, באתר ובאפליקציית דומינו'ס פיצה, באתר ובאפליקציה של רמי לוי ובערוצים הדיגיטליים של AM:PM, מקבוצת דור אלון, ועוד שיתופי פעולה רבים. הפלטפורמה פתחה צוהר להנגשת פתרונות תשלום דיגיטליים נוחים יותר לצרכנים ותמומש בקרוב עם שותפים נוספים עבור המשך הרחבת ההיצע לתשלום באפליקציה.

רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל: "מיקרוסופט ממשיכה להעמיק את שיתוף הפעולה עם בנק הפועלים. המהלך יאפשר צמיחה עסקית דיגיטלית עבור הבנק והסטארטאפים שיוכלו להתחבר אליו. פתיחות ושותפויות הן מפתח לצמיחה עסקית. אנו גאים להיות שותפים לאסטרטגיית הבנקאות הפתוחה של הבנק מתאפשרת באמצעות הענן של מיקרוסופט ופלטפורמתAzure API Management."

אתי בן זאב, משנה למנכ"ל והממונה על חטיבת הטכנולוגיה בבנק הפועלים: "מהלך זה מהווה חלק מתפיסה אסטרטגית, אותה מוביל בנק הפועלים במסגרת הבנקאות הדיגיטלית בתחום הבנקאות הפתוחה, הנוגע בליבת העשייה של הבנק. פתיחת ממשקי API  מאפשרת לבנק לפגוש את לקוחותיו במקומות הנוחים למשתמש ובנקודות השונות בחיים, שאינם רק האמצעים הדיגיטליים המסורתיים המוצעים ללקוחות בנק הפועלים, וכן לעודד חדשנות ושיתופי פעולה עם גורמים מחוץ למערכת הבנקאית".

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.