בקצרה
Beoplay E8 2.0, הדור החדש של האוזניות נטולות החוטים של בנג אנד אולפסן, מציעות זמן עבודה משופר לעומת קודמותיהן כמו גם תמיכה בטעינה אלחוטית. וכל זה מצטרף לתכונות שכבר היו שם, כולל איכות ייצור, עיצוב פרימיום וגם יכולת השתקה מהירה. אבל הן גם יקרות יותר
אהבנו
איכות שמע משובחת
גימור יוקרתי, נוחות לשימוש
זמן סוללה מצוין לקטגוריה
פחות אהבנו
מחיר יקר בהרבה מהמתחרים
אין השתקת רעשים
8
מחיר מומלץ

שנתיים עברו מאז השיקה יצרנית מוצרי האודיו הדנית הנודעת בנג אנד אולפסן (Bang & Olufsen) את האוזניות נטולות החוטים (True Wireles) הראשונות שלה Beoplay E8, ועד שהכריזה על הדור השני שלהן – Beoplay E8 2.0. כך או כך, אלו גם אלו הן אוזניות פרימיום עם איכות קול גבוהה ותג מחיר גבוה עוד יותר. אז מה בכל זאת השתנה?

פרימיום זו (לא) מילה גסה

מבחינת עיצוב חיצוני קשה למצוא שינויים מרחיקי לכת. הן נותרו קטנות מאוד וקלות מאוד, כשהאוזניה הימנית שוקלת 7 גרם ואילו אחותה 6 גרם בלבד, וזה גם אחד הדברים בהן שאהבנו יותר מכל. תנוך האוזן אינו סובל מהתחממות כפי שקורה לעיתים עם אוזניות מהסוג הזה. הן יושבות היטב בתוך האוזן ומצליחות לאטום באופן מסוים את רעשי הסביבה, זאת למרות כי לא שולב בהן מנגנון לסינון רעשים. ניתן לבחור באחד מארבעה גדלים של אטמי סיליקון, ויש זוג אטמים נוסף מחופה ספוג זיכרון, למי שזה יותר נוח עבורו.

הלוגו הבולט של החברה בדופן החיצונית של כל אחת מאוזניות Beoplay E8 הוא למעשה כפתור מגע התומך בריבוי פעולות. אפשר לשלוט בהאזנה למוזיקה כמו השהייה או הפעלה בלחיצה בודדת על האוזניה הימנית. אם מבצעים לחיצה כפולה באוזניה הימנית מעבירים שיר קדימה, ואם עושים זאת בשמאלית חוזרים לשיר הקודם. כמו כן אפשר לבצע לחיצה ארוכה בימנית כדי להגביר את הקול או להחליש את העוצמה בלחיצה ארוכה על האוזניה השמאלית. ויש עוד.

הפונקציה השימושית ביותר במערך הכפתורים נותרה היכולת להשתקה מהירה. יכולת זו, המופעלת בלחיצה בודדת על הכפתור שבאוזניה השמאלית, משתיקה את כל הקול ומאפשרת להאזין לסביבה. זה יכול להיות שימושי במיוחד בתרחישים בהם מעוניינים לשוחח עם מישהו אחר לרגע או לשמוע את ההתרחשות ברחוב מבלי להוריד את האוזניות. באפליקציה שבטלפון ניתן לבחור את מצבי הכפתור בין השתקה מלאה של המוזיקה למצב חלקי בו המוזיקה ממשיכה להתנגן ברקע בעוצמה מופחתת.

קרא עוד:  שאומי עקפה את כולם במבחן המצלמה של Mi 10 Pro

למרות כי רמת התגובה של הכפתורים הייתה טובה ולא נתקלנו כמעט בבעיות, היינו שמחים אם החברה הייתה מקשיבה לנו ומוסיפה איזשהו משוב על ביצוע לחיצה כמו צליל קצר או הערה קולית. כמו כן גם התאכזבנו לגלות כי המוזיקה אינה מושהת בעת הוצאת האוזניות מהאוזניים.

Beoplay E8 2.0: זמן סוללה משופר

בדומה לאוזניות נטולות אחרות, Beoplay E8 2.0 מגיעות עם נרתיק נשיאה הכולל סוללה מובנית המטעין אותן כשהן לא בשימוש. הנרתיק מציג סוג של עיצוב מחדש עם גימור עור איכותי בשילוב פס מתכת מסביב שמעניק לו מראה יוקרתי עוד יותר.

בקדמת הנרתיק יש נורית ביקורת שצבעה משתנה לירוק למשך זמן קצר כשמכניסים אליו אוזניה. הצבע שלה משתנה לאדום מהבהב בזמן הטעינה עצמה. מאחור, שקע הטעינה שודרג לחיבור USB C, ולצידו שלוש נורות המציגות את מצב הסוללה שבנרתיק.

אבל מעבר לכך, הנרתיק גם שידרג מהותית את זמן השימוש וחוויית הטעינה. אם בדור הקודם היה ניתן להטעין באמצעות הנרתיק עד שני מחזורי טעינה, הנרתיק המגיע עם Beoplay E8 2.0 כבר מסוגל לספק שלושה מחזורי טעינה. אם מוסיפים לכך את העובדה כי הדור החדש מספק 6 שעות זמן שימוש, לעומת 4 שעות בדור הקודם, זה אומר שבתיאוריה אפשר ליהנות מהן בין 16 ל-18 שעות תוך כדי תנועה ללא צורך בטעינה מחדש של כל המכלול.

לכל זה מצטרפת גם תמיכה בטעינה אלחוטית בתקן Qi, כך שאפשר להטעין את הנרתיק כמו גם את האוזניות שבתוכו באופן אלחוטי, מה שהופך את חוויית השימוש לנוחה הרבה יותר.

איכות השמע של Beoplay E8 2.0 לא פחות ממרשימה. ממש כמו האוזניות הקודמות הן מציעות צליל נקי, מאוזן וטבעי. גם לא ציפינו לפחות מזה. בין אם מאזינים למוזיקת ג'אז או רוק כבד, גם הצלילים הקטנים ביותר נשמעו היטב והדינמיות מצוינת ומספקת חווית שמע טובה מאוד. בחלק מהמקרים היה חסר לנו מעט צלילים נמוכים (באס), והאקולייזר שבאפליקציה לא ממש סייע לזה.

קרא עוד:  וואווי הכריזה על ה-Mate Xs: דומה לקודמו אך עם מקצה שיפורים נרחב

אם כבר דיברנו על האפליקציה, נזכיר בנוסף שהיא מסייעת בחיבור מהיר של האוזניות לטלפון. היא מציעה מספר מצבי שמע מוגדרים מראש, כמו גם עדכון גרסת קושחה שגם הגיעה אלינו במהלך השימוש באוזניות. משום מה, עדכון הקושחה לוקח זמן רב מאוד.

צריך להקפיד ולבחור את האטם הנכון על מנת שתהיה אטימה טובה, שכן כפי שציינו הן לא מצוידות במנגנון השתקת רעשים, דבר שהיה הופך אותן למתחרות מול WF-1000XM3 של סוני (Sony). בכלל זה חשוב אם צועדים ברחוב או מבצעים פעילות ספורטיבית, על מנת שאלה ישבו היטב ולא יזוזו ממקומן.

מי שמבלה לא מעט עם האוזניות ישמח להשתמש ב-Beoplay E8 2.0 גם לביצוע שיחות קוליות. האוזנייה הימנית היא זו ששולטת ובה נמצא גם המיקרופון המובנה מסוג Omnidirectional. השיחות שניהלנו, גם בסביבה רועשת למדי, היו מצוינות ושמעו אותנו היטב ללא תלונות.

מבחינת המפרט, Beoplay E8 2.0 בעלות דרייברים אלקטרו-דינמיים בקוטר 5.7 מ"מ וברגישות של 107dB, עכבה 16Ohm וטווח תדרים 20-20,000Hz. האוזניות תומכות בקישוריות Bluetooth 4.2, משום מה לא 5.0 וגם בלי תמיכה בתקן AptX, משהו שבהחלט ציפינו מהדור החדש.

השורה התחתונה

אוזניות Beoplay E8 2.0 מציעות מספר שדרוגים בהשוואה לדור הקודם, ובעיקרם הוא זמן הסוללה שהוגדל באוזניות ובכיסוי הנייד, כמו גם תמיכה בטעינה אלחוטית. הן עדיין מציעות מספר מאפיינים חשובים כמו היכולת להשתקה מהירה, איכות בנייה שאינה מתפשרת, עיצוב פרימיום וחשוב מהכל – איכות שמע גבוה עם חתימת סאונד של בנג אנד אולפסן.

עם זאת, חסר היה לראות שדרוג בטכנולוגיית ה-Bluetooth כמו גם יכולת של השתקת רעשים שהייתה משנה את התמונה. נוסיף לזה כי המחיר שלהן יקר עוד יותר מהדור הקודם, 1,590 שקלים, מה שהופך אותן לבין היקרים בקטגוריה ולהרבה פחות נגישות לרוב המשתמשים וחבל.