לאדם ממוצע בעידן של היום יש לפחות עשר סיסמאות שבהן הוא משתמש כדי להתחבר לשירותים, אפליקציות, חשבונות אלקטרוניים, רשתות, אתרי קניות ושאר עניינים ברשת. הבעיה היא לזכור את כל אותן סיסמאות, ולכן רוב האנשים משתמשים בסיסמא אחת או שתיים עבור כל הצרכים שלהם. ומילא זה, אבל רוב האנשים כל כך מפחדים שהם לא יזכרו אותן, או סתם מתעצלים, ולכן הם משתמשים בסיסמא בנאלית כזו או אחרת.

זו כמובן טעות גדולה, בתקופה של האקרים איראנים, פלסטינים, קוריאנים וכו'. איך יודעים ממה להימנע? אתר SplashData פרסם את רשימת הסיסמאות הפופולריות ביותר של 2014, גם כדי שתוכלו להתגונן ולהחליף אותן במידת הצורך, וגם כמובן כדי לצחוק על אנשים טיפשים שחושבים שהם מוגנים על ידי שימוש צפוי באחת מהן.

הסיסמא הפופולרית ביותר היא, כצפוי, 123456, ומיד אחריה – password. שאר המקומות בעשיריה הפותחת בנויות על וריאציות של אותן הספרות, ועל מונחים ערטילאים כמו baseball, football, dragon וכן הלאה. בשאר הרשימה אפשר לזהות בעיקר שמות של ילדים, קבוצות ספורט או קללות. המחקר מציין כי בשנה החולפת רק 2.2 אחוז מהסיסמאות הצפויות של השנה היו גם כאלו בשנה שעברה, מה שמעיד על כך שאנשים כנראה הולכים ומבינים את החשיבות של סיסמא מורכבת יותר. האתר ממליץ, כמובן, על קומבינציה אקראית של אותיות וספרות, ומציע כלי של מיקרוסופט שעשוי לעזור לכם למצוא את הסיסמא הנכונה עבורכם.

קרא עוד:  פייסבוק חוסמת קישורים לאתר שיתוף הקבצים The Pirate Bay

וכמה קל לגנוב סיסמה מאנשים? פשוט שאלו אותם ברחוב.