אפשרות התאימות לאחור ב-Xbox One, יכולת שכל כך התבקשה המאפשרת ליהנות מקטלוג העצום של משחקי Xbox 360 על הקונסולה החדשה היא יתרון בלעדי גדול, אך מסתבר שלא הרבה משתמשים בו.

האתר Ars Technica חקר את המידע שהוזרם בין קונסולות Xbox One רבות ומצא שרק 1.5% מזמן השימוש בקונסולה נוצל כלל עבור שימוש באפשרות התאימות לאחור. מתוך 1.65 מיליארד דקות שנדגמו, נמצא כי ממוצע של 23.9 דקות של שימוש בלבד הוקדשו עבור משחקי תאימות לאחור עבור שחקני Xbox One מתוך סך הממוצע הכללי, 1,529 דקות בהן השתמש כל שחקן בקונסולה שלו לאורך הזמן.

מתוך 1,000 שחקני Xbox Live פעילים, בין 3 ל-4 שחקנים שיחקו ב-Call of Duty: Black Ops, כותר התאימות לאחור הפופולרי ביותר. למרות זאת, לא קיים כותר אחר התומך בתאימות לאחור שהצליח להתברג ברשימת 100 היישומים הפופולריים ביותר ב-Xbox One במובן של משתמשים ייחודיים.

עם זאת, המידע אינו אינו מסוגל למדוד כמה כותר שתומך בתאימות לאחור מהווה יתרון משמעותי בהחלטת הרכישה. לאחרונה נשאל ג'ים ריאן (Jim Ryan), בכיר בסוני (Sony), האם גם החברה היפנית תלך אי פעם בעקבות המהלך הייחודי של ה-Xbox One ותיצור מצב תאימות לאחור לקונסולות שלה. ריאן ענה על השאלה בשאלה משלו: "למה שמישהו ירצה לשחק במשחקים ישנים?"

מעט מצחיק שאומר זאת בכיר בסוני לאחר השקות רבות מחדש של משחקי PS2 על PS3 ולחלופין, משחקי PS3 על PS4, אבל זה כבר פרק אחר באופרת הסבון של תעשיית המשחקים.

קרא עוד:  אסוס ו-Nvidia הציגו מסך לגיימרים עם קצב רענון של 360Hz

פורסם לראשונה באתר Vgames