תשכחו את כל מה שידעתם על רחפנים זעירים כי ה-Vidius של Axis הוא כנראה הקטן והמגניב מכולם. Vidius הוא קוואטקופטר (Quadcopter) בגודל של 4.3 ס”מ מקצה לקצה וגובהו 2.3 ס”מ בלבד. לדברי החברה, Vidius מסוגל להתעופף עד למרחק של עד 30 מטר, להזרים וידאו באמצעות המצלמה הזעירה שבחלקו הקדמי באיכות של 420 פיקסלים וגם ללכוד תמונות והכל בשליטה דרך הסמארטפון של המשתמש.

Axis, יצרנית הרחפני הזעירים אשר מוכרת את Vidius בעבור 75 דולר בהזמנה מוקדמת, אומרת כי הרחפן החדש מסוגל לבצע סיבובים של 360 מעלות ולהתגלגל בו בזמן שהמצלמה מזרימה את הוידאו חי דרך WiFi וניתן לשלוט בו דרך בקר שליטה ייעודי בתדר 2.4Ghz או באמצעות טלפון חכם מבוסס iOS או אנדרואיד.

לרחפן הזעיר ישנה סוללה פנימית בהספק של 150 מיליאמפר-שעה המסוגלת לספק לכל היותר 7 דקות של שימוש והטעינה מתבצעת דרך כבל USB במשך 20 דקות. יש גם נוריות LED סביבו הפועלות סביבו בזמן השימוש, כך שיהיה קל יותר לאתר את הרחפן במקרה שנעלם במקומות חשוכים או חלילה התרסק. החברה גם מצרפת לערכה מדחפים נוספים (פרופלור) למקרה שהקיימים התעקמו או נשברו במהלך הניסיונות להטיסו.

המחיר כאמור עומד על 75 דולר ולאחר ה-7 בינואר הוא יקפוץ ל-95 דולר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.