במהלך העשורים האחרונים תוכנות אבטחה (אנטי-וירוס) ל-Windows הפכו יעילות יותר ויותר, כשהן מגנות מפני וירוסים המוצאים את דרכם לכוננים שלנו, אך גם מתריעות לפני הורדת קבצים מועדים לפורענות, הקלקה על קישורים מפוקפקים או אפילו לפני מסירת פרטים אישיים באינטרנט מעבר לרמה הנדרשת. במקביל, תוכנות אבטחה רבות הפכו מסורבלות יותר עם הזמן כשהחלו דורשות משאבים רבים מהמחשב שלנו כמו נפח רב בכונן הקשיח, זיכרון ואף כוח עיבוד.

ב-AVG המוכרת לכולנו, לקחו זאת בחשבון בזמן פיתוח הגרסה האחרונה והתוצאה – צריכת משאבים נמוכה: הגרסה החדשה ששחררה, ה-AVG 2102 צורכת 45% פחות מקום בדיסק ו-20% פחות זיכרון. ב-AVG טוענים גם כי האפליקציה נטענת מהר יותר בכ-10%. העובדה שב-AVG מכנים אותה  אפליקציה ולא תוכנה מרמזת על הקלילות שהיא מביאה איתה.

AVG מציעה את  תוכנת האנטי-וירוס  בחינם, אך קיימת גם גרסה רחבה יותר התומכת בפיצ'רים נוספים ומחירה כ-40 דולר, או חבילת אבטחת אינטרנט (Internet Security) המכילה את כל הפיצ'רים המלאים ומחירה כ-50 דולר. היא תומכת ב-Windows XP ומעלה ותרוץ על מחשבים עם מעבד 1.5GHz ומעלה וחצי ג'יגה של RAM או יותר.

אם לומר את האמת, המחשב שלנו כבר מוגן לא מעט זמן בעזרת תוכנת האנטי-וירוס מבית Microsoft (עוד כשהיתה beta), וברור כי יש כאלו שירימו גבה או ירגישו צמרמורת קלה רק מלשמוע את השם Microsoft, אך אנו חייבים לציין כי היא עושה את עבודתה נאמנה, ובחינם. למי שמחפש הגנה בהיקף רחב יותר ומוכן לשלם על כך, AVG anti-virus 2012 נראית בהחלט אופציה טובה.

וידאו: AVG מציגה את החידושים האחרונים.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.