האינטרנט הפך עם השנים מקוריוז שנחשב מותרות, לתשתית בסיסית שמשרתת מיליארדים בכל תחומי החיים. כיום, רובנו צורכים את רוב התוכן שלנו, רוכשים ידע, שומרים על קשר עם אנשים בכל רחבי העולם, יוצרים הזדמנויות עסקיות ואפילו רוכשים מוצרים בעיקר דרך האינטרנט. אך עם היתרונות הללו באים גם האתגרים. ככל שהשימוש באינטרנט נעשה נרחב יותר, כך מפותחים גם שלל איומי אבטחה האורבים בכל נקודה ברשת. אתרים מפוקפקים רבים מכילים ווירוסים, קיימות שלל תוכנות מזויפות המכילות קבצים זדוניים אשר הפעלתם משתקת מערכות במכשירים שלך, אמצעי מעקב וגניבת נתונים מתוחכמים מנסים לסחור בנתוניך האישיים ועל כל אלו מנצח סוג חדש לחלוטין של איומי אינטרנט – תוכנות הכופר אשר סוחטות כספים ממשתמשים.

לכן, כיום חשוב יותר מאי פעם שיעמדו לרשותך האמצעים החכמים והחזקים ביותר שקיימים בשוק על מנת לאבטח את המכשירים שלך, שכן כבר לא מדובר רק בסכנת ווירוסים שמשבשים את פעילות המחשב, אלא באמצעים שעשויים לפגוע באופן משמעותי בפרטיותך ואפילו בביטחונך האישי והכלכלי. מכיוון שלא ניתן להתנתק מהכפר הגלובלי שיצרנו, כדאי שנלמד כיצד להשתמש בו בבטחה. אחד הכלים המתקדמים והאיכותיים יותר שיצא לי להתנסות בו הוא שחקן יחסית וותיק בשוק פתרונות האבטחה הדיגיטליים – Avast.

Avast מציעה טווח רחב של כלי אבטחה מתקדמים לגלישה ברשת ולהתגוננות מפני מתקפות סייבר, תוכנות זדוניות והפרת פרטיות נתוניך. כדי ליהנות מרבים מהכלים האלה כמו חומת אש מתקדמת, התראה מפני ניסיונות דיוג, אבטחת רשתות אלחוטיות ומערכי אבטחה מתקדמים רבים אחרים, לא בטוח שנצטרך כלל לשלם וחבילות רבות מוצעות במחירים נגישים והוגנים. כך מאפשרת לך Avast להתאים את רמת האבטחה שלך לפי תקציבך והעדפותיך.

Related image

הגנה מרבית מכל מקום

אחד מהמוקדים המסוכנים ביותר לפעילות גלישה הן הרשתות הציבוריות. במידה ועבודתך היא במסגרת פרילנס ונעשית הרבה במרחבי עבודה שיתופיים, אם במהלך חופשה ארוכה רוב השימוש שלך באינטרנט הוא במלונות ובתי קפה, או אם פשוט סתם יוצא לך לבלות זמן ניכר במהלך היום בשלל מרכזים ציבוריים, סביר להניח שחלק ניכר מפעילות הרשת שלך נעשה דרך חיבורים ציבוריים וחושף אותך לאיומי אבטחה רבים. עם ניטור ה-WiFi של Avast, ניתן לבחון כל רשת ציבורית ולוודא כי היא בטוחה לשימוש לפני התחברות אליה וכי אין בה גורמים חשודים. בעזרת הפיצ'ר Password Vault, ניתן לאחסן את כל הסיסמאות שלך במקום מאובטח אחד ולהתחבר לכל חשבונותיך בלחיצת כפתור והרחק מעיניים חטטניות. 

הגנה מתקדמת מפני תוכנות כופר

מדובר באחד הסיכונים החדישים והקשים ביותר שניתן להיתקל בהם כיום ולכן, אם ישנו איום שחשוב שנספק לו מענה, הרי שאלו תוכנות הכופר. לאחר החדרת התוכנה הזדונית בעורמה אל המערכת שלך, תשתלט התוכנה על מערכות משמעותיות וחשובות במחשב שלך ולא יאפשרו לך עוד כל גישה עליהן עד שיתקבל תשלום סכום כספי שלרוב עשוי להיות גבוה מאוד. במקרים מסוימים, עשוי להיפתח שעון עצר שבסופו יושמדו מאפיינים מסוימים במערכת, יופצו פרטיך האישיים או יימחקו קבצים. כלי סחיטה זה המהווה עבירה פלילית חמורה נמצא בשימושם של האקרים רבים. Avast החליטה להתגייס בכל הכוח למאבק התופעה ופיתחה את Randomware Shield. הפיצ'ר המתקדם סורק באופן קבוע אחר ניסיונות מסוג זה. כמו כן, מאפשרת לך התוכנה לייעד קבצים המשמעותיים לך אל תיקיה מאובטחת ומוצפנת המוגנת מפני ניסיונות כופר.

סריקה הרמטית

כל אנטי-וירוס מציע לך סריקה נגד איומים, אך בפתרונות רבים מדובר בסריקה רשלנית למדי שאינה מקיפה את כל סוגי האיומים, או שאינה מתעדכנת לעתים מספיק קרובות ועשויה להחמיץ איומים שטרם יצא לה ללמוד עליהם. כשאנו מדברים על הסריקה של Avast, אנו מקבלים פה שירות איכותי ומתקדם.

סריקות האבטחה של Avast, בין שהן יזומות או חלק מהאבטחה השוטפת, מקיפות את כל התחומים של איומי האבטחה. כלי האנטי-וירוס רבי העוצמה שלה ימנעו חדירת וירוסים, תוכנות זדוניות, ניסיונות דיוג, מעקב וגניבת נתונים וחדירה של סוסים טרויאניים. מאגר האיומים של החברה והמרכז הייחודי שלהם להערכת איומים ידאג שהמערכת שלך תמיד תתעדכן במצב העכשווי ביותר בכל הקשור לאבטחת המכשירים שלך. כלים מתקדמים אלו מאפשרים לך להתגונן מפני התקפות סייבר ולהימנע מהן עוד לפני שאפילו הספיקו לפעול. כל זאת ועוד ללא התראות שווא.

Related image

דיסק גיבוי ושחזור

לעתים הדבר היחיד שיכול להחזיר את המערכת שלנו לפעולה תקינה הוא שחזור כולל להגדרות אחרונות. גם לעניין זה מציעה Avast  פתרון. לקוחות משלמים של Avast יוכלו ליצור "דיסק גיבוי ושחזור באמצעותו ניתן יהיה לשקם את מערכת ההפעלה מנקודה מסוימת במקרה של קריסת מערכות או תקיפת אבטחה.

הגנה מקיפה על פרטיות הנתונים

שתי עובדות חשובות לגבי אבטחת נתונים:

ראשית, האם ידעת כי בשנת 2017, הפכו נתונים למשאב היקר והחשוב ביותר על פני כדור הארץ? יותר מנפט ואפילו מנדל"ן. אין כל פלא שחברות ההיי-טק עומלות בכל עת על דרכים חדשים לאחסון, יצרת ואבטחת נתונים, שכן הם למעשה לומדים כיצד לנהל ביתר יעילות את המשאב שינהל את כל כלכלת העתיד. משמעות הדבר היא שגם גורמים עוינים רבים ינסו לשים יד על נתוניך ולסחור בהם. העדפות הרכישה שלך, פרטיך האישיים, תכנים פרטיים שלך שלא היית רוצה שייחשפו לציבור ונתונים רבים אחרים זקוקים לאבטחה מוגברת על מנת שיישמרו היכן שהם אמורים להיות.

שנית, גורמים ציבוריים ופרטיים רבים בארה"ב ובעולם, מקדמים היום יוזמה שתעלה את המודעות לכך שפרטיות נתונים היא זכות אדם לכל דבר ועניין. השימוש שלנו ברשתות החברתיות ובאמצעי שיתוף ומעקב מעמידים את פרטיותנו בסיכון וכיום כל עולמנו הפנימי יכול מאוד בקלות (ובאמת שמספיק רק מעט חוסר זהירות לכך) להיחשף לעיני כל.

Avast מציעה כלים מתקדמים כדי להבטיח שנתוניך יישארו עמך ולא ייגזלו. עם התוכנה, ניתן להתאים אישית את הגדרות הפרטיות שלך בעת הגלישה על ידי כלים חזקים כמו מנהל הסיסמאות שלה והמגרסה הדיגיטלית שמסירה כל קובץ שעלול להעמיד אותך בסיכון אבטחה ואינו נמצא עוד בשימוש. כלים אלו מספקים שכבת הגנה נוספת ותמנע מגורמים שאינם אמורים להיחשף לנתוניך להישאר במרחק בטוח.

הגנת מצלמות

כמה פעמים יכולת לומר בוודאות שלא חשפת שום פרט על מחשבותיך על חופשה במקום מסוים באינטרנט, אלא רק בשיחות פרטיות עם חברים, ובכל זאת יועדו לך פרסומות ליעדי החופשה המסוימים האלו במהלך הגלישה שלך באינטרנט? החשד שרבים מעלים בשנים האחרונות הולך ומתגלה כאפשרי בהחלט ואין כל פלא שהוא גם מעורר דאגה רבה. בוודאי יצא לך לשמוע כי מצלמות האינטרנט במחשב ובמכשירים הניידים שלך עשויות לעבוד גם כאשר לא בחרת בכך. גורמים אינטרסנטיים רבים עשויים לרגל אחריך ולעקוב אחר פעילותך על ידי השתלטות על המצלמות שלך ולאסוף מידע רגיש. בעזרת Webcam Shield ניתן לאבטח את המצלמה ולמנוע חדירה לפרטיותך.

דירוג גבוה בבדיקות מעבדה רבות

Avast זוכה לעתים קרובות בציונים גבוהים בביקורות הבוחנות אותה בתנאים קשים במיוחד ומודדות את יכולתה להתמודד עם איומים חדשים ומפתיעים. בכל אלו עומדת התוכנה ללא עומס משמעותי על משאבי המערכת שלך ועל ידי עבודה שקטה ברקע ללא הפרעות.

התאמה אישית גבוהה לצרכיך ואופי פעילותך

את Avast ניתן להתאים לשלושה מצבים שונים המותאמים לצרכי משתמש מגוונים:

מצב גיימינג

יכבה כל התראה של התוכנה כל עוד נעשה שימוש במסך מלא על מנת להימנע מהפרעות בעת צפייה בסרטים או בזמן משחק. ההתראות שלך ימתינו לך לאחר שתסיים.

מצב פאסיבי

במידה וכבר יש לך אנטי וירוס, אך עדיין יש לך צורך בכלים המתקדמים האחרים של Avast, מצב פאסיבי יכבה את האנטי וירוס אך יאפשר לך לגשת לתכונות האחרות.

מצב ברירת מחדל

המצב הסטנדרטי בו פועלים כל הפיצ'רים המצוינים במאמר זה.

פעילות מונעת נגד האקרים

Avast אינו רק מגן עליך מפני התקפות בפועל, אלא צופה איומים פוטנציאליים ומספק להם מענה מראש. הוא אינו סורק רק את קבציך, אלא את כלל מערך האבטחה שלך המחשב שלך ומחפש נקודות תורפה.

Smart Scan

כלי חכם ומתקדם זה יבחן את הסיסמאות שלך ואת ההגדרות השונות של תוכנות ודפדפנים כדי להבטיח שתמיד יאפשרו אבטחה מרבית שלך ברשת.

Behavior Shield

בוחן כל פעילות חשודה כמו תוכנות לא מוכרות העובדות ברקע או קבצים המעבירים את עצמם ללא הרשאה ובכל מקרה של איום ברור ומידע, ינעל מיד את המחשב.

CyberCapture

כל תוכנה חשודה שהורדת או הפעלת על המחשב שלך תוכנס מיד להסגר ולבחינה קפדנית במרכז האיומים על מנת לבודד אותה מהמערכת שלך ולספק מענה מתאים.

אבטחה של כלל המכשירים שלך

היום יותר מאי פעם, בעידן בו הכול מסונכרן והולך איתנו ממקום למקום, חשוב שתהיה לך מטריה רחבה שתגן על כל המכשירים הדיגיטליים שלך. ניתן להחיל את האבטחה על כל המכשירים הדיגיטליים שלך ולייעד אותם למכשירי אנדרואיד, ווינדוס ומאק כאחד. אחרי הכול, כל מה שאמרנו על סיכוני האבטחה של העידן הדיגיטלי, נעשים נכונים פי כמה כאשר אנו מדברים על מכשירים ניידים ואמצעים מסונכרנים אחרים. כאשר מערך האבטחה שלך הוא מקיף ומספק מענה לכל המכשירים שלך, נתונים, הנעים כל הזמן בין המכשירים, יהיו בטוחים מכל נקודה.

ידידותי במיוחד למשתמש

קלות השימוש ב-Avast היא ייחודית. שלושת המאפיינים העיקריים של התוכנה מוצבים לנגד עיניך על המסך הראשי של התוכנה והמעבר ביניהם פשוט ואינטואיטיבי. ניתן לחזות בקלות בהגדרות, בנתוני הסריקה האחרונה שלך ובהתראות ובמידע חשוב. כדי להשיג את התוכנה, אין כל צורך בהרשמה או פתיחת חשבונות מסורבלת. ההתקנה תהיה קלה גם למשתמשים המתחילים ביותר וההורדה בטוחה ופשוטה דרך אתר החברה.

אופטימיזציה מרבית של ביצועי המערכת שלך

קיימים כמה כלים מפתיעים ומהנים שיאפשרו למכשירים שלך לפעול במהירות ובצורה חלקה כמו שטרם יצא לך לחוות. באמצעות הקשה על הטאב "Performance" במסך הראשי, ניתן להגיע למגוון כלים שינקו את הדפדפנים שלך מתוספים מיותרים, את הדיסק שלך מקבצים ותהליכים המעמיסים עליו ללא כל צורך ומעדכן התוכנות האוטומטי של התוכנה ידאג שכל האפליקציות שלך יפעלו באופן היעיל ביותר.

איכות השירות

Avast מציעה צוותי תמיכה מקצועיים ואדיבים בזמינות גבוהה ומספקת מידע נרחב ומקיף בתחומים רבים הזמינים 24/7. כמו כן, ניתן לצפות בתכנים רבים באתר החברה כמו מדריכים מפורטים לפתרון בעיות ומידע על התוכנה ובמאמרים מקיפים.

וכמה בסוף זה יעלה לנו?

יתרון נהדר נוסף של Avast הוא מגוון האפשרויות בטווח המחירים הרחב שהיא מציעה. ניתן לבחור בין ארבע חבילות מרכזיות במנויים שנתיים:

החבילה החינמית

מציעה אנטי וירוס עם סריקה עוצמתית וכמה כלים מעולים לאבטחת הפעילות שלך ברשת ללא כל עלות וללא הגבלת זמן.

Premier

במחיר נגיש והוגן, ניתן ליהנות מחבילה ייעודים עם כמה כלי אבטחה מעולים.

Internet Security

חבילה ייעודית לאבטחת רשת שאמנם לא תציע לך אבטחה על המצלמות שלך או את המגרסה הדיגיטלית, אך בכל הקשור לגלישה, תכסה אותך מכל הכיוונים.

Ultimate

החבילה המלאה המכילה את כל הפיצ'רים ותהפוך את המחשב שלך למבצר נעול וחתום מפני כל איום אבטחה או ניסיונות פריצה.

לא משנה אם החלטת להשקיע את כל המשאבים האפשריים באבטחת המכשירים שלך או אם ברצונך לקבל במינימום את המקסימום, Avast גמישה מאוד ומשתדלת לייעד פתרונות ברמה טובה לכל סוגי התקציבים. בכל הקשור לאבטחת המחשב, הרשת והנתונים שלך, מעטות התוכנות שיציעו לך מגוון רחב כל כך של מנויים ותוכניות ויאפשרו לך להתאים כך את התקציב שלך מבלי לוותר על כמה מכלי האבטחה הטובים ביותר שזמינים למכשירים הדיגיטליים. במובן הזה,  Avast היא תופעה ייחודית ששווה לך לפחות להתנסות בה.