הסנאט האוסטרלי העביר השבוע, ברוב של 37 נגד 13, חוק אנטי פירטיות חדש שיאפשר לחסום במדינה אתרים שמציעים הורדות של תכנים פירטיים, כש-The Pirate Bay הוא כמובן הדוגמה הטובה ביותר לאתרים שהחוק יאפשר לחסום.

החוק, שהוגש לאירו כבר במרץ בידי שר התקשורת האוסטרלי מלקלום טרנבול, זכה לתמיכה חזקה משתי המפלגות העיקריות בסנאט. הוא יאפשר לבעלי זכויות על תכנים להגיש לבית המשפט הפדראלי של אוסטרליה בקשות לחסימת אתרים שתפקודם העיקרי הוא הנגשת תכנים פירטיים, וזאת בגין טענה להפרת זכויות יוצרים, גם אם האתרים לא מחזיקים את החומרים הפירטיים באופן ישיר.

אזרחים אוסטרליים שינסו לעקוף את החסימות הללו באמצעות שימוש בשירותי VPN, לדוגמה, ככל הנראה יתאכזבו. החוק מאפשר לבעלי זכויות להגיש בקשות חסימה גם נגד אתרים ברשת שמשמשים את הגולשים כדי לבצע פעילות פירטית, או בלשון החוק, 'מקומות מקוונים'.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.