Audio-Technica ATH-M50xBT
בקצרה
ATH-M50xBTs של אודיו-טכניקה הן אוזניות מצוינות, בעלות איכות קול מרשימה, נוחות בלתי מתפשרת וזמן סוללה ארוך במיוחד. מצד שני, העיצוב שלהן מיושן בעלות מראה של אוזניות סטודיו מקצועיות, חיבור טעינה microUSB ואין להן יכולת סינון רעשים.
אהבנו
איכות סאונד משובחת
איכות בנייה גבוה
נוחות וקלות
פחות אהבנו
אין השתקת רעשים
עיצוב תעשייתי
חיבור microUSB
7.5

יותר מעשור עבר מאז שאודיו-טכניקה (Audio-Technica) השיקה את ATH-M50x, אוזניות שגישרו על הפער עבור מי שרצה לקבל איכות סאונד גבוהה עם מחיר נגיש, מה שהפך אותן לפופולריות במיוחד על אודיופילים. אחרי תקופה כה ארוכה השיקה החברה דגם אלחוטי לאוזניות הקלאסיות הללו, ATH-M50xBT. האם הן מצליחות לשחזר את ההצלחה?

בנויות כהלכה

האוזניות החדשות נראות כמעט זהות לדגם החוטי. זה אומר מראה תעשייתי משהו, מגושם ולא ממש נאה. הן מזכירות מאוד את עיצוב המוצרים בעשור הקודם, עם דגש בשימושיות ופחות במראה.

לוגו החברה מופיע על כל אורכה של הקשת העליונה, והיא לא הסתפקה בזה והטמיעה אותו, את צורת המשולש, גם בשתי דפנות האוזניות והוסיפה גם עיגול מתכתי להבלטת המראה. בין האוזניות לקשת חרוט שם הדגם של האוזניות, לא אלה האלחוטיות אלא דווקא הדגם החוטי ATH-M50x. למה? אולי גאוות יחידה.

אוזניות אלחוטיות ATH-M50xBT

אבל המראה של ATH-M50xBT לא מעיד על איכות הבנייה או הנוחות, ובשני הסעיפים הללו, ATH-M50xBT מצטיינות במידה הגבוהה ביותר. הן מיוצרות מפלסטיק קשיח במיוחד עם קשת מתכתית וגמישה, כאשר כל אוזנייה מצוידת במפרק סיבובי המאפשר לסובבן ב-180 מעלות או 90 מעלות כלפי הקשת, מה שאומר שאפשר גם לקפל אותן לנשיאה נוחה. הן מעניקות תחושה של מוצר עמיד מאוד, קשיח ושימושי לאורך זמן.

כריות האוזניים של ATH-M50xBT גדולות ורחבות, משהו שלא רואים כמעט באוזניות המיוצרות כיום. אלה מכסות את כל האוזניים לחלוטין, וגם הקשת כוללת חומר רך בחיפוי דמוי עור. הן באופן יחסי קלות משקל והן התגלו כנוחות מאוד לשימוש גם במהלך יום ארוך במיוחד. למעשה, ביחס למחירן, הן מהנוחות ביותר שבדקנו לאחרונה.

כל החיבורים והכפתורים מרוכזים באוזנייה הימנית. שם נמצא כפתור הכיבוי וההפעלה, חיבור אנלוגי בגודל סטנדרטי של 3.5 מ"מ, חיבור הטעינה, כפתורי שליטה בעוצמת השמע וכפתור נוסף שנמצא ביניהם ונועד למענה/ניתוק שיחה או להשהיית מוזיקה. כפתור נוסף, מוסתר מעין, ממוקם בדופן האוזנייה. לחיצה ארוכה מזניקה את המסייעת הווירטואלית – סירי (Siri) ב-iOS או Google Assistant ב-Android. הבעיה היא שמדובר בכפתור מגע, כלומר בלי משוב לחיצה, וללחוץ על עיגול רחב שכזה בלי לדעת בדיוק היכן לוחצים זה די מאתגר. במהלך הבדיקות שלנו פשוט פספסנו אותו מדי פעם.

כפתורים וחיבורי האוזניות האלחוטיות ATH-M50xBT

חומרה וביצועים

אודיו-טכניקה לא חסכה באיכות של הרכיבים ששולבו בתוך ATH-M50xBT. הן מגיעות עם זוג דרייברים גדולים יחסית של 45 מ"מ, עם היענות תדרים בטווח דינאמי רחב של 15-28,000 הרץ, רגישות של 99db/mW ויחס עכבה של 38ohms. הן תומכות בתקן Bluetooth 5.0 כולל aptX ו-AAC.

סוללת הליתיום המשולבת בהן המספיקה ל-40 שעות לכל היותר או כמחצית הזמן בעוצמת שמע מרבית, זמן רב מאוד בהשוואה לאוזניות מתחרות. עם זאת, התאכזבנו לגלות כי ATH-M50xBT משתמשות בחיבור ה-microUSB המיושן לטעינה, במקום USB-C. לדברי החברה, הדבר נובע מרצון לשמור על מחיר נגיש יותר.

וכן, זה אומר שהן אינן תומכות בטעינה מהירה, כך שצריך כמעט 7 שעות כדי להטעין אותן במלואן אחרי שהן הסוללה מתרוקנת לחלוטין. במקרה כזה, דרך אגב, אפשר לעבור בזריזות לשימוש בכבל אנלוגי. אולם מיד עם חיבור הכבל הן כבות, כך שאי אפשר לנצל את יכולת ההגברה המובנית לשמע חזק יותר.

אוזניות אלחוטיות ATH-M50xBT

ואיך איכות הקול? למרות שהן אלחוטיות, החוויה הקולית בעת השימוש ב-ATH-M50xBT זהה כמעט לחלוטין לזו שמושגת בעת השימוש באוזניות החוטיות. למה כמעט? הטענה היא שיש הבדלים קלים. לנו אין ניסיון עם הדגם החוטי, אבל בהחלט נאמר כי איכות הקול של הדגם האלחוטי היא טובה מאוד, אם לא הטובה ביותר שחווינו גם ביחס לאוזניות היקרות כמו QC35 של Bose או 1000XM3 של סוני (Sony) כאשר הן ללא סינון רעשים. זה אגב גם חסרון, שכן לרוב האוזניות בטווח המחירים בשוק בו הן מתחרות מגיעות עם יכולת של סינון רעשים, ואלו לא. חבל.

רמת הצלילים הנמוכים (Bass) ב-ATH-M50xBT היא טובה, אבל לא לצפות למשהו חזק במיוחד, כמו גם הצלילים הגבוהים (Treble) שאינם חזקים יתר על המידה. בכלל הדגש באוזניות הללו הוא צליל כמה שיותר קרוב למקור, שכן אלה מכוונות גם לשימושים מקצועיים – לדוגמה בסטודיו.

אוזניות בלוטות' אלחוטיות ATH-M50xBT של אודיו-טכניקה (Audio Techinca)

הניסיון שלנו בשימוש במיקרופון המובנה בזמן שיחות היה טוב, גם בעת הליכה ברחוב סואן עם רעש של מכוניות ברקע. למרות שאין סינון רעשים, האטימות של האוזניות הייתה טובה יחסית והן הצליחו להפחית את הרעש סביב באופן סביר.

עם זאת מצאנו בעיה שקצת הפריעה לנו: לא ניתן להשתמש בהן במקביל עם מספר התקנים. זה אומר שאם רוצים להאזין למחשב ואז לדוגמה לעבור להאזנה בנייד – יש לנתק קודם את הבלוטות' ואז לצמד מחדש.

השורה התחתונה

באופן כללי, ATH-M50xBT הן אוזניות אלחוטיות מצוינות המציעות איכות קול מרשימה, נוחות בלתי מתפשרת וזמן סוללה ארוך במיוחד. מצד שני, העיצוב שלהן מיושן ויש להן מראה של אוזניות סטודיו מקצועיות, חיבור טעינה microUSB ואין להן יכולת סינון רעשים.

הן מספקות ביצועים טובים מאוד ומצליחים לספק את רצון המשתמשים כדגם האלחוטי לאוזניות ATH-M50x הפופולריות. גם המחיר לא נורא יקר, והן מוצעות ב-799 שקלים ברשת באג.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.