עד לפני כמה שנים, שיחות ווידאו היו דבר מסורבל ויקר. משתמש שברצונו לבצע שיחה שכזו היה צריך למצוא משתמש אחר עם מצלמה קדמית, לבדוק עם חברת הסלולר אם הוא יכול לבצע שיחות ווידאו, ורק אחרי הרבה בדיקות הכרחיות הוא יכול היה לבצע את השיחה, וגם זה במחירים גבוהים מאוד. עם התחזקות הטכנולוגיה, מאפשרות אפליקציות מובנות ושלל אפליקציות צד שלישי את שיחות הווידאו על גבי רשת האינטרנט. אחת הפופולרית שבהם היא FaceTime של אפל, וכרגע ניתן להשתמש בה רק על גבי Wi-Fi, דבר שמוריד מעט מהניידות שלה.

אחד התוספים ההכרחיים ביותר ב-iOS 6, מערכת ההפעלה החדשה של אפל, היא האפשרות להשתמש ב-FaceTime על גבי תקשורת סלולרית. אם חשבנו שכאן זה נגמר ואף אחד לא יכול למנוע מאיתנו לבצע שיחות ווידאו בחינם, הרי שלפי המידע שהגיע מאתר 9to5mac, חברת התקשורת הגדולה  AT&T מתכוונת לעשות בדיוק את זה. בתמונה, מוצגת הודעה שקפצה בעת ניסיון לביצוע שיחת FaceTime על גבי רשת הסלולר עם iOS 6. "כדי להפעיל את FaceTime על גבי הסלולר בחשבון זה, יש ליצור קשר עם AT&T בטלפון 611 או באתר", נכתב בהודעה. בתגובה, מסרה AT&T לאתר:  "אנחנו עובדים בשיתוף עם אפל בגסרת המפתחים הבאה של iOS 6 ונחלוק עוד מידע עם הלקוחות שלנו כשיתאפשר".

לא מזמן שמענו על מקרה בו חברת סלולר החליטה לגבות תשלום עבור שימוש בנקודת גישה אישית (Hot Spot), אופציה שאמורה להגיע באופן מובנה ובחינם, כך שזו לא הפעם הראשונה בה חברות הסלולר מרשות לעצמן לשמור את יכולות המכשיר לעצמן, ולגבות עבורן תשלום. האם מדובר בתקלה או שמא בנסיון של AT&T להרוויח עוד קצת כסף על חשבון הצרכנים? האם זה חוקי והאם המפעילות בארץ יעשו אותו הדבר? כך או כך, אנו מקווים ש-AT&T היא הראשונה והאחרונה לנקוט בצעד שכזה, ואנו מצפים שאפל תגיב בהתאם.