חברת המחשבים הטייוואנית אייסוס, שביססה את מעמדה בשנתיים הקודמות כיצרנית מובילה של טאבלטים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, פוזלת לכיוון המתחרה מיקרוסופט, כך חשף אתמול עיתון הוול-סטריט ג'ורנל. לדברי גורם בכיר בחברה, אייסוס נמצאת במו"מ מול מיקרוסופט במטרה להתחיל לייצר סמארטפונים מבוססי Windows Phone 8.

בראיון לוול-סטריט ג'ורנל אמר בנסון לין, סגן נשיא חטיבת מוצרי התקשורת הניידים בחברה, כי היא מעוניינת לנסות לייצר גרסת Windows לערכת ה-Padfone שלה, שהדור השני שלה החל להימכר לאחרונה באסיה ובאירופה. "עם קונספט ה-Padfone שלנו, הטלפון-פלוס-טאבלט, אני חושב שזה הגיוני לחלונות 8". הוא הוסיף כי כרגע אין לוח זמנים ברור להשקת מכשיר שכזה, ויש לציין כי לעת עתה לא ייתכן מכשיר כזה, מאחר וה-Padfone מבוסס על מערכת הפעלה אחת הרצה מתוך הסמארטפון גם על מסך הטאבלט בעוד Windows Phone 8 אינה תומכת במסכים גדולים שכאלה. עם זאת, הוא הדגיש כי החברה מעוניינת ב-Windows Phone, מה שאומר ככל הנראה שגרסתה הבאה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, Windows Blue, אכן תכיל כפי שגורסות שמועות שילוב הדוק יותר בין Windows ל-Windows Phone.

בעבר כבר ייצרה אייסוס סמארטפון המבוסס על מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט. למעשה, היא היתה החברה הראשונה לייצר מכשירי Windows Phone 7 ואלפי מפתחים ועובדי מיקרוסופט השתמשו במכשיר הקונספט הראשון שייצרה אייסוס עבור מיקרוסופט ב-2010. אך כאשר יצאה הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה ויתרה אייסוס על השקת מכשיר. בנוסף, מיזם אחר של אייסוס בשיתוף עם יצרנית מכשירי הניווט Garmin ליצירת סמארטפונים מבוססי Windows Mobile ואנדרואיד תחת השם Nüvifone התפרקה ב-2010 לאחר שנחלה כישלון בניסיון לצבור נתח שוק משמעותי. מאז התמקדה היצרנית הטייוואנית בעיקר בטאבלטים, לצד שוק מחשבי ה-PC בו היא משגשגת למדי.