לאחרונה ראינו מספר הדלפות, סרטון טיזינג וקראנו שמועות רבות, אבל הנה הגיעה החשיפה הרשמית. יו"ר חברת אסוס, ג'וני שי (Johnny Shih), חשף את יורשו של ה-Asus Eee Pad Transformer בכנס AsiaD שמתרחש בימים אלה בהונג-קונג. שמו החדש והרשמי יהיה "Transformer Prime" וזהו הטאבלט הראשון המבוסס על מעבד הטגרה 3.

גודלו של הטאבלט נשאר כשהיה עם מסך בגודל של 10.1 אינץ' ויוכל להתחבר למקלדת חומרה על מנת לתת חווית שימוש של מחשב נייד קומפקטי. הוא יבוסס על מערכת השבבים החדשה Nvidia Tegra 3 שהושחלה לתוף גוף דקיק במיוחד בעובי של 8.3 מ"מ בלבד, מה שמזכיר את מחשבי ה-Ultrabook של החברה שהושקו לאחרונה. בהשוואה לקודמו, הוא יכיל חריץ לכרטיסי SD (לעומת microSD), תהיה בו קישוריות בלוטות' וחיבור Wi-Fi לרשתות אלחוטיות, ונשאר גם חיבור המיני HDMI לחיבור להתקני תצוגה חיצוניים.

עפ"י נציגי החברה בכנס, הטאבלט יגיע עם מערכת האנדרואיד  3.2 (Honeycomb), אבל הבטיחו שעד סוף השנה ואפילו הרבה לפני יעודכן לגרסה החדשה 4.0 (קסטה). הוא יפעל בעזרת סוללה מרשימה במיוחד שתספק עד 14.5 שעות של שימוש זאת לעומת קודמו אשר סיפק  נתון מרשים לא פחות של עד 10 שעות עבודה.

המעבד עליו יבוסס הטאבלט, Nvidia Tegra 3, מסדרת Kal-El החדשה, כולל בתוכו ארבעה ליבות ARM Cortex A9 וליבה חמישית נלווית שצורכת כמות חשמל מועטת. החברה בחרה במעבד זה כדי להגביר את יעילות החסכון בחשמל במעבד עצמו, כך שהליבה הנלווית תטפל בכל התהליכים שרצים במכשירים כאשר הם במצב המתנה. לא נמסר מידע על זמינות הטאבלט החדש בחנויות או מחירו הרשמי, אבל שי הבטיח שנצפה להפתעה בתשיעי לנובמבר כאשר ה-Transformer Prime ייחשף רשמית. (מקור)

קרא עוד:  יום הדין הגיע: התמיכה ב-Windows 7 מסתיימת היום

עדכון: Asus Transformer Prime מבוסס Tegra 3 הוכרז רשמית, יושק בדצמבר עם ICS