ה-Transformer Prime, הוא צאצא ראשון לדור-הבא של מחשבי-הלוח מבוססי אנדרואיד, כאשר הוא מצוייד בפלטפורמת Tegra 3 של NVIDIA, מעבד מרובע-ליבה עוצמתי (עם ליבה חמישית, לחיסכון בצריכת החשמל) ועיצוב דקיק ונחשק אין אנו מופתעים שהביקורת הראשונה על המכשיר דווקא חיובית מאוד.

על-פי הבלוג Ritchie Room מחשב-הלוח החדש של Asus שהושק בימים אלה בארה"ב (במחיר של $499) משאיר רושם ראשוני חיובי במיוחד ונראה כי בחברה לא התעלמו מ"מחלות הילדות" של קודמו: ה-Prime הוא טאבלט במשקל אונורקטי של 586גרם, בעובי של 8.33מ"מ. הוא דק וקל מבעבר ולו גימור מתכתי אשר זהה לקו-העיצובי אשר מאפיין את מחשבי Zenbook, המחשבים האולטרא-ניידים של החברה. בהחלט נותן תחרות ראויה ל-iPad 2 מבחינת עיצוב.
למרות העובי הדקיק לא נראה שבוצעו וויתורים מבחינת חומרה ול-Prime מסך עם פאנל מסוג IPS+ המציג ניגודיות, צבע ובהירות טובה מבעבר, בנוסף מצופה המסך בזכוכית מחוסמת מסוג "זכוכית גורילה" אשר ספגה מכות ועברה את מבחן המפתחות מבלי שנותר עליה סימן.

מבחינת הביצועים מעבד ה-Tegra 3 עושה את העבודה, בעוד ה-Transformer המקורי "גמגם" בעת הצגה של סרטי ווידאו באיכות 720P ומעלה, נראה כי ה-Prime "אוכל אותם בלי מלח" ולא מתקשה כלל בהצגה של תכנים בהפרדה-גבוהה.

החסרונות היחידים של ה-Prime על-פי הביקורת נבעות מכך שמחשב-הלוח לא מכיל כניסת USB (אם כי המקלדת הייעודית כן) וכי כמות האפליקציות עבור טאבלטים מבוססי אנדרואיד עדיין קטנה משמעותית מזו הקיימת ל-iPad, אנו מקווים כעת שטאבלטי האנדרואיד מתקרבים לבגרות וכעת כאשר הושקה ICS אשר איחדה את מערכת-ההפעלה למחשבי-לוח וטלפונים חכמים נתחיל לראות יותר אפליקציות ייעודיות לטאבלטים. (מקור)

קרא עוד:  הטאבלטים החדשים של לנובו יכולים לשמש גם כמסכים חכמים

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.