אסוס (Asus) הציגה ב-Computex 2019 – שאפשר לומר עליה שהיא תערוכת הבית שלה – מחשב חדש בשם ZenBook Pro Duo שמציע שני מסכי 4K בגוף של מחשב 15 אינץ' רגיל, פחות או יותר. מתחת למסך ה-OLED 'הרגיל' ביחס היבט של 16:9, יש מסך נוסף, טכנולוגיית IPS וביחס היבט של 32:9, ישירות מעל המקלדת – כלומר באותו רוחב אך במחצית הגובה.

החברה מכנה את המסך הנוסף ScreenPad Plus, הוא תומך במגע והוא מציע תפקודיות מלאה. גם אם הוא מזכיר במידה מסוימת את ה-Touch Bar ששילבה אפל (Apple), כזכור, במחשבי ה-MacBook Pro שלה, הוא מציע תפקודיות הרבה יותר משמעותית, לפחות על פניו – אם רוצים אפשר לחלק את המסך השני לשני חלונות 1080p ביחס היבט של 16:9, ואם רוצים אפשר להשתמש בו כהרחבה למסך הראשי. אסוס גם שילבה בחשב יישומיים ייעודיים לשימוש בשול הנוסף כמשטח בקרה.

למרות השילוב של המסך הנוסף אסוס הצליחה לדחוס לגוף המחשב מקלדת מלאה, עם שש שורות, אבל העבירה את משטח השליטה ימינה וזה משלב את האפשרות המוכרת כבר להציג מקלדת מספרית.

המעבד ב-ZenBook Pro Duo הוא לכל היותר Core i9 מתומן ליבות של אינטל (Intel) יחד עם כרטיס התצוגה RTX 2060 של NVIDIA. יש בגוף גם שני מיקרופונים רגישים לקליטת פקודות קוליות עבור Alexa ו-Google Assistant, והמחשב מציע מחברי Thunderbolt 3, שני USB Type-A וכן חיבור HDMI בגודל מלא. המשקל שלו כ-2.5 ק"ג.

מעבר לכך הציגה אסוס גרסה קטנה יותר עם מסך 14 אינץ' אבל עם מסכי FHD במקום מסכי 4K, עם תמיכה במעבדי Core i7 לכל היותר ועם כרטיס תצוגה בסיסי בדמות MX250 של NVIDIA.

מחירים עדיין לא נקבעו, אבל באסוס סיפרו שהמחשבים יגיעו לשוק ברבעון השלישי של 2019.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.