אסוס (Asus) ניצלה את תערוכת קומפיוטקס (Computex 2017) הנערכת בימים אלו כדי להציג שורה ארוכה של מחשבים ניידים חדשים, לכל אורך המשפחות שהיא מציעה למכירה. מדובר בהשקה נרחבת למדי של מחשבים, חלקם ממוקדים יותר בניידות בסדרת ה-ZenBook, וחלקם ממוקדים יותר בביצועים בסדרת ה-Vivobook. כל המחשבים יהיו זמינים למכירה רק בהמשך השנה, ואפשר להאמין שרובם, אם לא כולם, גם יגיעו בסופו של דבר לארץ.

אחד המחשבים המעניינים ביותר שהציגה אסוס הוא ה-ZenBook 3 Deluxe, שמכונה גם UX490, שמגיע עם מסכים בגודל של 13 ו-14 אינץ', ולפי אסוס, המחשב גרסת ה-14 אינץ' הוא הדק ביותר מבין כל המחשבים בשוק שמצוידים במסך בגודל זה, עם עובי של 12.9 מ"מ. המשקל של המחשב הוא 1.1 ק"ג בלבד. כמו הרבה מחשבי אולטרה-בוק חדשים אחרים בשוק, גם ZenBook 3 Deluxe מגיע עם Core i7-7500U כפול הליבות אך דל צריכת האנרגיה של אינטל, מהדור השביעי של מעבדי ה-Core הידוע בכינוי Kaby Lake. המחשב מגיע עם עד 16 ג'יגה-בייט זיכרון LPDDR3, עם כונן SSD בנפח של עד 1 טרה-בייט ועם מחבר USB-C. המחשב תומך בקישוריות Thunderbolt 3 שיכול לתמוך בעד שני מסכי 4K בו זמנית. המחיר ההתחלתי 1,199 דולר.

ZenBook Flip S

סדרת ה-Flip היא יחסית חדשה עבור אסוס, וכמו שאפשר ללמוד משמה, מדובר במחשבים הפיכים – מחשבים שהמסך שלהם מסתובב ב-360 מעלות למצב שמאפשר להשתמש במחשב כבטאלבט. ZenBook Flip S – שמכונה גם C370 – עם משקל של 1.1 ק"ג ועובי של 10.9 מ"מ, הוא לפי החברה המחשב ההפיך הכי דק שיש בנמצא, וגם אחד הקלים שיש. מבחינת תצורת מעבדים וזיכרון הוא זהה ל-ZenBook 3 Deluxe. הוא מצויד במנגנון בשם ErgoLift שיודע להזיז את המקלדת כך שהיא לא תפריע כשי שצורך, ומצד שני שתהיה מוכנה לשימושיות מלאה מזווית של 135 מעלות ומטה. אסוס תציג את המחשב עם אפשרות לרזולוציית FHD או 4K של תצוגה שהיא מכנה NanoEdge שתומכת במגע וגם בעט אלקטרוני. יש גם חיישן טביעות אצבע, שאסוס טוענת שהוא הקטן מסוגו. מערכת ההפעלה היא Windows 10.

קרא עוד:  אסוס השיקה בארץ את מארז ROG Strix Helios

ZenBook Pro

ה-ZenBook Pro החדש, או UX550, כבר מצויד ב-Core i7-7700HQ מרובע הליבות של אינטל, וזה שלמרות שהוא שומר על העיצוב האולטרה-בוקי המאוד מוכר של אסוס, הוא כבר נוטה יותר לכיוון הביצועים. התוספת של כרטיס תצוגה משמעותי יחסית, GeForce GTX1050 Ti החדש של NVIDIA מטה עוד יותר בכיוון הזה. המחשב מגיע עם 16 ג'יגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4 ועם כונן SSD בנפח 1 טרה-בייט שמתחבר לחריץ PCIe x4. הסוללה אמורה להספיק לעד 14 שעות עבודה, וזה יפה כשמדובר במסך 15.6 אינץ' ברזולוציה של 4K. אסוס ניסתה להעניק גם למחשב הזה גודל קומפקטי, ומשקלו עומד על 1.8 ק"ג עם עובי מרבי של 18.9 מ"מ. עובי המסגרת מסביב למסך עומד לכל היותר על 7.3 מ"מ, מה שתורם למידות היחסית מצומצמות של המחשב שמציע גוף אלומיניום אחוד.

VivoBook S15

מחשב זה, שמכונה גם S510, מציע מסך 15.6 אינץ' המשתלב בגוף שגובהו המרבי 17.9 מ"מ ושמשקלו כ-1.5 ק"ג. הוא מגיע בצבע מוזהב בגימור המעגלים הידוע של החברה, והוא מציע מעבד Core i7-7500U עם חיזוק קל בתחום הגרפי בדמות GeForce 940MX של NVIDIA. ניתן לרכוש אותו עם עד 16 ג'יגה-בייט זיכרון RAM.