יצרנית המחשבים הטיוואנית אסוס (Asus) ממשיכה לאבד נתח שוק ולמרות כי נכנסה לתחום הטלפונים לפני מספר שנים, עד היום היא לא הצליחה להתברג כאחת המובילות. זו גם כנראה אחת הסיבות לעזיבתו של מנכ"ל החברה ג'רי שן (Jerry Shen) וההודעה על שינוי ארגוני.

לפי הדיווחים, אסוס ככל הנראה החליטה לשנות אסטרטגיה ולבצע שינוי מבני בארגון. בין היתר החברה תצא משוק הטלפונים עם מותג ZenFone שלה ותתמקד יותר בתחום הגבוה והגיימינג תחת המותג ROG Phone שמכשיר ראשון שלה הושק השנה.

גם בשוק המחשבים המצב לא ברור. למרות כי היא עדיין נחשבת למובילה בתחום החומרה, במחשבים היא לא נמצאת בטופ 5 המובילות ואפילו מיקרוסופט עקפה אותה עם מחשבי ה-Surface.

החברה הייתה בעבר בין החלוצות להביא פתרונות חדשניים לשוק כמו ה-PadFone שהוא טלפון שהופך לטאבלט, ליין מחשבי ה-Transformer עם מחשב Windows שהופך לטאבלט ואי אפשר כמובן לשכוח את פריצת מחשבי הנטבוקים לחיינו עם Eee PC שהחלו להגיע אי שם ב-2007 (ואפילו היינו הראשונים לדווח על כך).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.