באיחור רב, אסוס (Asus) שולחת את טאבלט ה-MeMO Pad, אותו אחד אשר הוצג לפני שנתיים וכבר הספיק כנראה להסתובב במספר מדינות קטנות בעולם, סוף סוף גם לארצות הברית. החברה מייעדת את דגם ה-ME172V, שבזמנו היה שייך לסדרת ה-Eee שכבר נמחקה מהתמונה, כטאבלט 7 אינצ’ מוזל וכאלטרנטיבה לטאבלטים היקרים, ולכן מחירו יעמוד על 149 דולרים בלבד.

מחיר בסיסי לטאבלט בסיסי
אבל מהם “הטאבלטים היקרים”? כיום מחיר הטאבלטים ירד להפליא, כך שבהשוואה לנקסוס 7 הנמכר ב-$199, ה-MeMO Pad אולי אכן זול יותר, אבל הוא גם נחשב למעט מיושן – הוא חלש יותר, והוא מציע רזולוציה נמוכה וזווית צפייה קטנה יותר. עם זאת הוא כן תומך בריבוי מדע באמצעות 10 אצבעות, גישה לשלל היישומים שבגוגל פליי ומערכת ההפעלה מעודכנת למדי (אנדרואיד 4.1 Jelly Bean).

MeMO Pad רץ על מעבד 1 ג'יגה-הרץ בעל ליבה בודדת תוצרת VIA, שבב גרפי Mali 400, מסך 7 אינצ’ ברזולוציה לא אטרקטיבית של 1024×600 (עם 170ppi) וזווית צפייה של 140 מעלות. לזכותה של אסוס נאמר כי היא הגדילה את זיכרון העבודה מהדגם המקורי ל-1 ג'יגה-בייט, והוא מגיע עם אחסון בנפח של 8 או 16 ג’יגה-בייט. כמו כן יש חריץ microSD, תקשורת WiFi וסוללת 4270mAh שאמורה להספיק לעד 7 שעות עבודה רצופות.

באסוס מתכננים את ההשקה לחודש אפריל הקרוב, אבל כנראה שעד אז נראה בשוק טאבלטים טובים יותר במחירים נמוכים אף יותר, כמו ה-Archos Titanium Series, כך שקשה להאמין שהוא יהיה סיפור הצלחה גדול.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.