מכשירי אסוס (Asus) נחשבים להצלחה מבחינת היצרנית הטיוואנית שנכנסה לשוק מאוחר מכולן. המחיר ביחס לתמורה הוא אכן לא רע עבור שוק הביניים פלוס, אולם המערכת סובלת מתופעה שאפיינה את הדורות הראשונים של היצרניות המתחרות – ריבוי יישומים מובנים (Bloatware).

בדור הנוכחי, ה-Zenfone 2, ישנם בין 30 ל-40 (!) יישומים שונים המובנים במערכת ללא יכולת להסיר אותם מצד המשתמש. אסוס מצידה, מבטיחה כי החל מהעדכון הקרוב לגרסת האנדרואיד 6.0, היא תפחית במספר היישומים המגיעים עם ממשק ה-Zen UI.

כך תסיר החברה את ה-Asus Messenger, Asus Mail ו-Asus Calander ותחליף אותם ביישומי גוגל אשר כבר קיימים במערכת כברירת מחדל. אמנם אלו רק שלושה יישומים אך כפי הנראה היא תסיר נוספים. אולם, צריך לציין כי שדרוג המערכת לא יסיר את האפליקציות, אלא רק מחיקה מלאה (איפוס לברירת מחדל) יעלים אותן לגמרי.

אם כבר באנדרואיד ‘מרשמלו’ עסקינן, אסוס ציינה על הדרך כי היא עובדת על העדכון למגוון מכשיריה השונים כמו כל סדרת ה-Zenfone 2 הכולל את דגמי ה-Deluxe ו-Laser, גם Zenfone Selfie, Zenfone Max ו-Zenfone Zoom יזכו לשדרוג. מתי זה יקרה? החל מחודש אפריל-יוני הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.