באירוע שערכה אסוס (Asus) באיסטנבול שם הוצגו מחשבי המשחקים החדשים שלה תחת המותג ROG נראה כי גולת הכותרת הוא Mothership, מחשב שהוצג לראשונה בתערוכת CES 2019 ומהווה לפי החברה את 'העתיד של תחליפי המחשבים הנייחים'.

Mothership הוא 'מפלצת' ביצועים המצויידת במעבדי Core i9-9980HK של אינטל (Intel) מהדור התשיעי, כרטיס גרפי מדגם GeForce RTX 2080, זיכרון RAM מסוג DDR4 במהירות של 2,666 מגה-הרץ בנפח מרבי של 64 גיגה-בייט. המשתמש יכול לבחור בין מסך באבחנה של 4K בקצב רענון של 60 הרץ או מסך באבחנה של Full HD בקצב רענון של 144 הרץ, זמן תגובה של 3 מילי-שניות ותמיכה ב-G-Sync.

המחשב מצויד בשלל חיבורים: חיבור 3.5 מ"מ, 3 כניסות USB Type-A, כניסת USB Type-C, יציאת HDMI, חריץ כרטיס זיכרון וחיבור רשת מקומית וזאת בתוך גוף בעובי של 30 מ"מ במשקל של קצת פחות מ-5 קילו.

בניגוד למחשב נייד רכיבי החומרה של Mothership נמצאים בחלק בו ממקום המסך, כאשר במצב פתוח המסך נשען על גבי רגילת והמקלדת ומשטח העקיבה נמצאים על גבי משטח מתנתק אשר מאפשר למקלדת לפעול באופן אלחוטי או חוטי בהתאם לבחירת המשתמש. גוף המכשיר עשוי כולו אלומניום בחריטת מכונה (CNC) כאשר גם בצידו הקדמי וגם האחורי יש חרירים דרכם ניתן לראות את תאורת ה-RGB של המחשב.

מיקום הרכיבים, גוף הקירור הגדול והעובדה כי הגוף והשלד כולו עשוי מאלומיניום נועדו לתרום לקירור יעיל יותר של הרכיבים וזאת כדי להציע את הביצועים הגבוהים ביותר שניתן.

קרא עוד:  שאומי הציגה נתב ראשון תומך WiFi 6 עם טווח קליטה עצום

במהלך האירוע הוצג המשחק Battlefield V שרץ במחשב בההגדרות הגרפיות הגבוהות ביותר, כולל אבחנה של 4K ותמיכה ב-Ray Tracing. עם ההגדרות הללו המשחק הצליח לרוץ בקצב גבוה מ-60 פריימים/ לשנייה, וזה מרשים בהחלט, אך תוך שניות בודרות המאווררים החלו לפעול והוציאו את החום הרב במהירות מחרירי האוורור העליונים. מכיוון שהמסך מוטה אחורה החום מפוזר הרחק מהמשתמש וכך, בזכות התצורה הייחודית ובניגוד למוקבל ברוב אם לא כל מחשבי המשחק הניידים, החום לא מורגש תחת המקלדת.

חום הוא לא הבעיה היחידה: למרות ש-Mothership יכול לפעול באופן נייד לחלוטין, ללא חיבור לחשמל, כאשר מנתקים את חיבור החשמל הכפול ניכרת ירידה בביצועים.

באירוע יצא לנו להתנסות בשני הדגמים ובפועל למרות שמשחקים נראים חד יותר על גבי מסך ה-4K הדבר פחות מורגש בזמן משחק אינטסיבי. התרשמנו יותר מקצב הרענון הגבוה של הדגם עם מסך ה-Full HD. לצערנו באירוע לא יצא לנו לבדוק את יכולת ה-G-Sync ואף נתקלנו בתקלות של קישוריות בין המקלדת האלחוטית למחשב, שני אך על פי נציגי החברה זה קרה מכיוון שבאירוע הוצג דגם לא סופי.

למרות שתענוג לשחק עם Mothership, הוא לא מיועד לכל אחד, שכן עם תג מחיר שנושק ל-30 אלף שקל הוא מיועד לאליטה של השחקנים או שחקנים תחרותיים אשר מעוניינים להשתמש במחשב באירועי ספורט-אלקטרוני או מסיבות רשת.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.